AVON’DAN HAYVAN HAKLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

Avon, birkaç gündür gündemde olan tavşan temalı hayvan deneklerle ilgili videonun ardından açıklamada bulundu.

“Avon olarak tüm çalışmalarımızı “Dünya için çalışan en iyi güzellik şirketi olma” vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyor ve yarınlara daha yaşanabilir bir gezegen bırakmayı amaçlıyoruz. İnsan haklarına olduğu kadar hayvan haklarına da sonuna kadar sahip çıkıyoruz. 

Dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda hayvanlar üzerinde deneyleri sonlandıran ilk global güzellik şirketiyiz. Otuz yılı aşkın süredir, güvenlik testlerinde hayvanların kullanılmadığı yaklaşımlar geliştirmek için aktif olarak çalışıyoruz. Ürün güvenliğini kanıtlamak için hayvanlar üzerinde test yapılması gerektiğine inanmıyoruz ve dünyanın hiçbir yerinde ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) Derneği tarafından oluşturulan ‘Yasal Düzenleme Değişikliği için Çalışanlar’ listesine yönelik akreditasyon alan şirketler arasında yer alıyoruz. PETA’nın onayı, hayvanların kullanılmadığı yöntemlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda uzun zamandır sürdürdüğümüz çalışmaları teyit etmekle kalmıyor, aynı zamanda Avon’un aylar süren görüşmeler sonucunda geliştirilen değişime önderlik etme konusundaki köklü taahhüdü ve istekliliğinin anlaşıldığını da gösteriyor.

Ürün güvenliği felsefesini “hayvan haklarına saygı” odağında sürdüren bir güzellik şirketi olarak, bu konuda yürüttüğümüz çalışmaların dünya çapındaki düzenleyici kurumlar tarafından kabul görmesini desteklemek için, In Vitro Bilimler Enstitüsü ve Uluslararası İnsani Toplum Derneği (HSI) gibi kurumlarla da işbirliği yapıyoruz.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Avon”

Bir Cevap Yazın