VERİMLİ TOPLANTILAR İÇİN YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

Yapay zeka uygulamaları hayatımızın her alanında büyük bir kolaylık sağlamaya başladı. İşte iş dünyasında verimli toplantılar yapmanızı sağlayacak olan yapay zeka uygulamaları.

Fireflies.ai

Fireflies.ai, iletişimi kolaylaştırmayı ve üretkenliği artırmayı amaçlayan, yapay zeka destekli bir toplantı asistanı. Fireflies.ai, toplantılarınızı kaydedebiliyor, yazıya dökebiliyor ve içgörüler sağlayabiliyor. Deşifre özelliği ile toplantıları gerçek zamanlı olarak otomatik olarak yazıya dökerken konuşma sırasında odaklanmayı kolaylaştırdığı için özellikle çok kullanışlı olabilir. Ayrıca Fireflies.ai, Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi popüler iletişim araçlarıyla entegre olabiliyor.

Otter.ai

Otter’ın transkripsiyonunun doğruluğunun biraz tutarsız olabilmesi, potansiyel bir dezavantaj olarak dikkat çekmekte. Aynı Fireflies.ai gibi Otter.ai da gürültülü ortamlarda veya birden fazla kişinin aynı anda konuştuğu durumlarda, söylenenleri doğru bir şekilde yakalamakta zorlanabiliyor. Ek olarak, kayıt süresi ve kullanıcı sayısının bir kombinasyonuna dayalı olduğu için fiyatlandırma yapısı biraz kafa karıştırıcı görünebiliyor.

Krisp

Krisp, sesli aramalardan ve kayıtlardan gerçek zamanlı olarak arka plan gürültüsünü kaldırmak için yapay zeka kullanan bir gürültü önleme uygulaması. Yani yukarıdaki araçlarda saydığımız dezavantajları çözümlemeye yönelik bir araç. Yazılım, Zoom, Skype ve Microsoft Teams dahil olmak üzere herhangi bir iletişim platformuyla kullanılabiliyor. Üstelik hem gelen hem de giden sesle çalışıyor. Krisp’in en büyük avantajlarından biri kullanım kolaylığı. Bu bağlamda yazılım, saniyeler içinde kurulabiliyor ve ek donanım gerektirmiyor.

TL;DV

TL;DV, uzun biçimli içeriği özetleyen bir Chrome uzantısı. TL;DV, uzun makaleleri, raporları veya videoları hızlı bir şekilde ayrıştırmak ve özetlemek için kullanılabilir. Böylece TL;DV, yoğun çalışanlar, toplantı özetlemeye vakit bulamayanlar, katılamadıkları toplantıları özet olarak okumak isteyenler ve hızlı bir şekilde bilgi tüketmek isteyen herkes için mükemmel bir seçenek haline geliyor. Bu özetleri oluşturmak için yapay zekadan yararlanan TL;DV, gözden kaçırılabilecek birçok detayın yakalanmasını da sağlıyor.

Airgram

Airgram, Google Meet ve Zoom gibi platformlarda video konferans deneyimini geliştiren web tabanlı bir araç. Platform, özel tepkiler ve gerçek zamanlı anketler gibi görüntülü görüşmelerinizi daha ilgi çekici ve etkileşimli hale getirmenize yardımcı olabilecek bir dizi özellik sunuyor. Sunumların ve toplantıların ön planda olduğu dijital bir dönemde yaşarken toplantıdaki katılımcıların sunumunuza ve anlattıklarınıza odaklanmasını istiyorsanız güzel bir seçenek olabilir. Airgram’ın göze çarpan özelliklerinden bir diğeri de kullanımının inanılmaz derecede kolay olması. Sadece uzantıyı kurarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

KAYNAK: WEBRAZZİ

Bir Cevap Yazın