ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ BAŞLIYOR

  • Türkiye’nin ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası etkinliklerinden Uludağ Ekonomi Zirvesi, 24-25 Mart tarihlerinde, hibrit (fiziksel ve online) olarak gerçekleşecek. İlk gün açılış konuşmasını T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yapması beklenen Zirve’ye, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli konuşmacı olarak katılacak. Zirve’nin ikinci gününde ise açılış, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşmasıyla gerçekleşecek.  Bu sene 10. yılını kutlayan Zirve, http://www.uludagekonomizirvesi.org adresinden canlı olarak izlenebilecek.

Capital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından 2012 yılından bu yana düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, 24-25 Mart tarihlerinde ilk kez hibrit (fiziksel ve online) olarak gerçekleşecek. Vodafone Business ana sponsorluğundaki Zirve, bu yıl da sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan teknolojiye, dijital dönüşümden sürdürülebilirliğe kadar pek çok sektörün nabzını tutacak. “Yeni Dünyaya Hazır Mıyız?” ana temasıyla iki gün sürecek Zirve’de, 20 oturumda 100’ü aşkın konuşmacı ağırlanacak. 

T.C. Hazine ve Maliye Lütfi Elvan’ın açılış konuşmasını yapması beklenen Zirve’de T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da konuşmacı olarak yer alacak.

“Yeni Dünyaya Hazır Mıyız?” ana temasıyla gerçekleşecek Zirve’yi takip etmek için kayıtlar https://uludagekonomizirvesikayit.com adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

YENİ DÜNYAYA HAZIR MIYIZ?

Birbirinden değerli konuşmacıların, uzman ekonomist ve fikir önderlerinin bir araya geleceği Zirve’de  globalde ve yerelde yeni yükseliş ve toparlanma dönemine ilişkin konular tartışılırken, pandemi sonrasında yeni dünya düzeni, yeni normaller ve yükselişin nasıl olacağı konuşulacak; daha iyi bir dünya için izlenmesi gereken stratejiler ele alınacak.

Zirve’de bu yıl “Kamu’nun Değişim Ajandası” “Enerjide Yeni Dengeler”, “Startup’tan Büyük Şirkete”, “Finteklerin Yarını”, “Suyun Geleceği”, “Tarımda Yeni Vizyon”, “Bankacılığın Geleceği”, “Sürdürülebilirlik”, “Dijital İş ve Büyüme”, “Global Ekonomi & Yeni Trendler”, “Akıllı Stratejik İş Dönüşümü”, “İyiliğin Gücü: Umutla Yarına”, “Kurumsal Yönetimde Dönüşüm Zamanı” gibi konu başlıklarında paneller yer alacak.

DÜNYADAN ÖNEMLİ İSİMLER ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ’NDE…

Zirve’ye bu yıl katılacak yabancı konuşmacılar arasında İtalya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Manlio Di Stefano, EVPA European Venture Philantrophy Association BaşkanıSteven Serneels, UNDP Türkiye Mülkim Temsilcisi Claudio Tomasi, Citibank Global Başekonomisti Dr. Catherine L. Mann,Aile Şirketi Danışmanı ve Yüzyıllık Aile Şirketlerinin Evrimi Kitabının Yazarı Dennis Jaffe, Movii CEO’su ve Kurucu OrtağıHernando Rubio, Ekonomist Lord Jim O’Neill, Al Republic Kitabı yazarı ve Ekonomist Mark Esposito, Kyash Kurucusu ve CEO’su Shinichi Takatori, The Johns Hopkins Universitesi Uygulamalı Ekonomi ProfesörüProf. Steve Hanke,İtalyan Ticaret Ajansı Genel Müdürü Roberto Luongo, Allianz Makro & Sermaye Piyasaları Araştırmaları Başkanı Eric Barthalon, Barilla Group Asya, Afrika ve Avustralya Başkanı Federico Vescovi, CNH Industrial Global Traktör Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Votta, Unicredit Merkezi ve Doğu Avrupa Ticari Bankacılık Co-CEO’su Niccolo’ Ubertalligibi isimler yer alıyor.

TÜRKİYE EKONOMİSİNE YÖN VEREN ŞİRKETLER VE YÖNETİCİLER ZİRVE’DE…

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bu yıl da Türkiye ekonomi ve iş dünyasına yön veren isimler konuşmacı olarak yer alacak. Zirvenin ilk gününde açılış konuşmasını T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi Elvan yapacak. Zirve’de ayrıca T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile T.C. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de konuşmacı olarak yer alacak.

Konuşmacılar arasında T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, T.C. Ticaret Bakanı Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, Bank of America Yatırım Bank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Banu Başar, Boyner Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Taymaz, Papara CEO’su Ahmed Faruk Karslı, Sabancı Enerji Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler, Scotty Genel Müdürü Hayri Aslan, gibi isimler sayılabilir.

GİRİŞİMCİLER İÇİN YATIRIM ALMA FIRSATI! 

Uludağ Ekonomi Zirvesi, bu yıl yine Stars Of Region start up yarışmasının kazananlarına ev sahipliği yapacak. Google sponsorluğunda Galata Business Angels iş birliği ile gerçekleştirilen yarışmanın kazananları Zirve’de duyurulacak. 

2021 yılında yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, ABD, Afrika, Ortadoğu ve bölgeden 700’e yakın girişimci başvurdu. Başvurular www.uludagekonomizirvesi.org sitesi üzerinden alındı.

İlk 10’a kalan girişimciler, Varol Civil, Mehmet Buldurgan, Hande Çilingir, Hande Enes, İhsan Elgin, Münteha Adalı, Kaan Boyner, Uğur Şeker, Arif Akdağ ve Sina Afra’nın da aralarında bulunduğu GBA yatırımcıları ve iş dünyasının başarılı liderlerinden oluşan jürinin karşısında online ortamda canlı sunum gerçekleştirdi. Yarışmayı kazanan başarılı start up girişimleri Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde açıklanacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin Ana Sponsorluğunu Vodafone Business üstleniyor. Gold Sponsorlar arasında
Bank of America, Biotrend, Doğan Trend, Galata Wind, Google ve Papara yer alıyor. Zirve’nin Oturum Sponsorları BSH, Citibank, Deloitte, Fairy, Orkid, Finish, Komili, İtalyan Konsolosluğu, Odeabank; Destek Sponsorları ise Doğan Dış Ticaret ve Sistem9 oldu. 

Uludağ Ekonomi Zirvesi ile ilgili en güncel bilgileri http://www.uludagekonomizirvesi.orgadresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

o  Instagram @uludagekonomizirvesi

o   Youtube – Uludağ Ekonomi Zirvesi

o   Facebook facebook.com/UludagEkonomiZirvesi

Uludağ Ekonomi Zirvesi Hakkında: Dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturan Uludağ Ekonomi Zirvesi, Capital, Ekonomist ve Start Up dergileri tarafından düzenleniyor. 2012 yılından bu yana organize edilen etkinilik, sektör liderleri ve medya tarafından ilgiyle takip edilirken birçok yeni fikre ve girişimciye de ışık tutuyor. Geçmiş dönemlerdeki Başbakan Yardımcıları, Ekonomi ve Maliye Bakanları, Gıda ve Tarım Bakanları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanlarının katılımıyla onurlandırdığı;dünyaca ünlü ekonomistleri, şirketlerin CEO ve yöneticilerini ve ayrıca siyaset dünyasından önemli isimleri ağırlayan Uludağ Ekonomi Zirvesi, bugüne kadar Andy Grignon, Christian Wulff, Daron Acemoğlu, Darrel West, Derik Kim, Doron Avni,Howard Chase, Jack Straw, Jared Cohen, Jean Claude Trichet, Kai Georg Diekmann, Marc Faber, Mark Mulloch-Brown, Nouriel Roubini, Shaun Rein, Simon Calder, Yousuf Mohamed Al-Jaida, Ali Koç, Ali Sabancı, Ali Kibar, Aziz Torun, Begümhan Doğan Faralyalı, Bülent Eczacıbaşı, Cem Boyner, Emine Kamışlı, Erol Bilecik, Fatih Terim, Hamdi Ulukaya, Hüseyin Aydın, Hüsnü Özyeğin, İbrahim Çeçen,Levent Çakıroğlu, Muhtar Kent, Temel Kotil ve daha birçok değerli isme ev sahipliği yaptı.

Bir Cevap Yazın