UBER’DEN EN İYİ TAKSİ ORTAKLARINI DESTEKLEYEN UYGULAMA

Türkiye’de sarı, turkuaz ve siyah taksilerle faaliyet gösteren Uber, platformunu kullanan sürücü iş ortaklarını desteklemeye devam ediyor. Uber Taksi sürücü iş ortaklarının yaptıkları yolculukları ve yolculara sundukları hizmet kalitesini ödüllendirmek amacıyla Uber, sürücü iş ortaklarına ödül ve ayrıcalıklar sunan UberPro’yu İstanbul’da uygulamaya koydu. UberPro, taksi sürücülerine ek kazanç imkanı sunmanın yanısıra, sağladığı ek özellikler ile sürücülerin hedeflerine ulaşmalarına da katkı sağlıyor.


 UberPro ile taksi sürücüleri yolculuk yaptıkça puan kazanarak yolcuya ulaşım masrafı desteği, akaryakıt desteği ve Uber markalı ürünler gibi birbirinden değerli ödüllerden  yararlanma şansı  yakalayacaklar. UberPro, sürücü iş ortaklarına sunduğu ödüllerin  yanı sıra, uzak mesafe yolculuk sonrası yoğun bölgelere geri dönebilme hakkı gibi çeşitli ayrıcalıklar da sunuyor.


 UberPro, sürücü iş ortaklarının yolculuk yaptıkça elde ettikleri statüyü (Gümüş, Altın, Elit, VIP sürücü), yolcuların Uber uygulaması üzerinden görüntüleyebilmesine de olanak tanıyor. Statü görünürlüğü, sürücü iş ortağının UberPro programına dahil olduğunu ve yaptığı yolculuklar sonucunda elde ettiği statüyü yolcuların Uber uygulaması üzerinden görüntüleyebilmesini sağlıyor.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Uber, Ocak 2021’de Türkiye’de yeniden hizmete girmesiyle birlikte, özellikle İstanbul’da çok hızlı bir büyüme gösterdi. 2021 yılında yaklaşık 25 bin taksi şoförü daha fazla kazanç elde etmek için Uber Taksi’yi kullandı. Kullanıcılar ise 2021 yılı boyunca uygulamayı 9,2 milyon kez taksi çağırmak için açtılar. Uber, özellikle platformunu kullanan sürücüleri desteklemeye yönelik projeler gerçekleştirmeye önem veriyor. Bu yıl hayata geçirdiğimiz Shell akaryakıt desteği ve Allianz Partners ferdi kaza sigortası desteği projeleri oldukça ilgi gördü. Bu yoğun ilgiden hareketle  UberPro adını verdiğimiz sadakat programını sürücü iş ortaklarımızı desteklemek amacıyla hayata geçiriyoruz. Artık sürücü iş ortaklarımız  Uber Taksi kullanarak yaptıkları yolculuklar ile puan kazanarak çeşitli ödül ve ayrıcalıklardan yararlanabilecek. Uber olarak platformumuzu kullanan sürücüler ve yolcular için yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sistem nasıl çalışıyor?


 UberPro, Gümüş, Altın, Elit ve VIP olmak üzere dört statüden oluşan bir sürücü ödüllendirme programıdır. UberPro’ya dahil olmak isteyen tüm Uber Taksi sürücüleri otomatik olarak Gümüş statüsü alır. Altın, Elit veya VIP statü ödül ve ayrıcalıklarından yararlanmak   için, sürücülerin en az 4.6 ve üzeri sürücü puanı ile birlikte en fazla %20 ve altı yolculuk iptal oranına sahip olması gerekir. Uber Taksi Sürücü iş ortakları yaptıkları yolculuk başına bir puan, yoğun saatlerde ise yolculuk başına üç puan kazanır. Yolculuk yapıp puan kazandıkça sürücü iş ortakları farklı statülere ait ödül ve ayrıcalıklardan yararlanmaya hak kazanır.

Sürücü iş ortakları, Uber sürücü uygulamasının ödüller bölümünde UberPro hakkında doğrudan bilgi edinebilir, mevcut ödül ve ayrıcalıkları görebilir, ve elde ettikleri sonuçları uygulama üzerinden takip edebilirler. Kullanıcılar da araç talep ettiklerinde, sürücü iş ortağının  UberPro statüsünü Uber uygulaması üzerinden görüntüleyebilirler.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uber hakkında:
Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün 71 ülkede, 10 binden fazla şehirde, günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkân sağlayan global bir teknoloji platformudur.

 Uber’in misyonu şehir ulaşımını geliştirmektir. Uber 2010 yılında basit bir sorunu çözmek için ortaya çıktı: Tek bir tuşa basarak nasıl yolculuk yapılabilir? O günden bugüne, 30 milyardan fazla yolculuk yapılarak, Uber insanları gitmek istedikleri yere yakınlaştıran çeşitli ürünler geliştirmeye devam etmiştir. Uber, insanların, yemeklerin, eşyaların şehirlerde nasıl taşındığını değiştirerek dünyaya ulaşımda yeni imkanlar yaratan bir platform haline gelmiştir.

Bir Cevap Yazın