Sonunu Asla Bilmediğimiz Mutlu Sonlu Romantik Komediler

Sonunu asla bilmediğimiz mutlu sonla biten romantik komedileri bir kenara bırakın.

Hani şu bayıla bayıla izlediğimiz romantik komedi filmler. Birbirine kavuşmak için bin bir türlü komedinin içinden geçip, ayrılıp, son sahnede de ya bir köprü üstünde öpüşen ya da evlenen çiftlerin olduğu romantik komedi filmler. Sonunu asla bilmediğimiz ama hep mutlu sonla biten romantik komediler.

Hiç aklınıza geldi mi aslında hiçbir şeyin sonunu bilmediğimiz? Zorlukları aşıp köprünün üzerinde romantik öpüşmeleri ile sonsuz bir mutluluğa kavuşmuş görünen çiftler sonradan ne oluyor. “Sonsuza kadar mutlu yaşadılar” imajıyla yüzümüzde gülümsemeyle kapattığımız filmlerin devamını hiç düşündünüz mü? Belki ertesi gün büyük bir kavga ile ayrılmış olamaz mı bu çiftler? Ya da köprünün üzerinde mutlu mesut birbirlerine sarıldıktan hemen sonra birine araba çarpmış olsa? Ya da gerçekten evlenip mutlu mesut yaşarlarken başlarına hiç olmadık şeyler gelse?

Ne zaman romantik komedilerin sonundaki mutlu anları görsem bir anlık gülümsemeden sonra bir hüzün kaplıyor içimi. Gerçekten böyle mi devam ediyorlar sonsuza kadar? Olmuyor! Hayatın gerçeklerini öğrenmeye başladıkça saf duygularla izleyip, bir gün onlar gibi mükemmel aşkı bulma ümidi de ortadan kalkıyor. Bir anda jenerikte isimler akarken orada bıraktığımız çiftin başına neler gelebileceğini, hayatın onları nasıl değiştirebileceğini düşünmeye başlıyorum.

Her ne kadar ‘Happily ever after’ mottosuna göre hayallerle başladığımız ilişkiler olsa da hiçbir şeyin sonsuz olmadığını kabullenme yaşlarımız da geldi. Yok öyle kendi mutluluğunu kendin yaratırsın yalanları. Sonu mutlu olsun diye yaptığın her şey etrafına da bağlıdır ve ne yaparsan yap birileri mutlaka bozar. Aldatmanın, yalanların hüküm sürdüğü bir dünyada beklemeyin ki her şey sizin elinizde.

Yok öyle dünya kardeşim! Her şey benim elimde değil. Ben birine aşıksam da bu benim meselem, aşık olduğum kişiyi bile ilgilendirmez. Biliyorum ki aşık olduğum kişi benimle olursa düzenim bozulacak. O yüzden bu benim problemim bu yüzden de mutlu sonlar yalanını yıkmak kadar mantıklı bir çıkış yok.

Sonunu asla bilmediğimiz mutlu sonla biten romantik komedileri bir kenara bırakın. Herkes kendinden sorumlu ve hiçbir şey tam olarak istediğiniz gibi olmayacak. Elinizdekilerle yetinmek zorundasınız. Zorundayım…