SONBAHARA YAKIŞAN AKTİVİTELER

Eylül ayının bitmesi çok yaklaşmışken sonbaharın da son demlerini yaşıyor gibiyiz. Havanın aniden soğuması, montların botların ortaya çıkması ile birlikte kapıdan baktıramadan gelen kışa hazır olmayanlar için önerilerimiz var.

Gelin sonbaharın son güzel havalarında, hele haftaya son bir sıcak bastıracakken neler yapabilirsiniz birlikte bakalım.

Doğa Yürüyüşü

Yaz boyunca yemekler yendi, alkoller içildi, ağzımızın tadı yerinde boş güneşlenerek bir yaz geçirdik. Veya işin gücün arasında ancak hafta sonları da olsa küçük kaçamaklar yaptık. Artık içimizde biriken bu enerjinin dışa vurumu gerekli. O yapış yapış sıcaklar olmadan keyifli bir doğa yürüyüşü ile sonbahar hafta sonlarınızı başlatmak gününüzün de enerjik geçmesini sağlayacak.

Bisiklet Turu

Eğer bisikletiniz elinizin altındaysa -ki artık bisiklet noktalarından kiralamak çok kolay- gelin doğa yürüyüşünü biraz değiştirelim. Bir sahilde, koruluk alanda pedal çevirmenin keyfine varabilir hem spor yapmış hem de rotanızı istediğiniz yere çevirebilirsiniz.

Kamp Yapmak

Çadır hayatını sevenler ya da karavanı olanlar için en güzel dönem sonbahar. Kamp alanlarının yavaş yavaş terk edildiği ve en huzurlu anlar için sizi bekleyen doğaya kucak açabilirsiniz.

Hobilerinizle İlgilenin

Sonbahar mevsiminden itibaren bozan havaların da etkisiyle düzenli yapmak istediğimiz işler artıyor. Yazın daha çok spontane devam eden anların izleri silinirken, sonbahar itibariyle hayatınızda hobilerinize yer açmanız mental olarak da sizi rahatlatacaktır. İster evinizde yoga, pilates, el işi gibi denemeler yapın ister sosyal ortamda da var olmak adına kurslar deneyin. İnanın sonbahar iyi bir başlangıç.

Alışveriş Zamanı!

Mevsimin de değişmesi ile birlikte dolabınızdaki eksikler bir bir ortaya çıkmaya başlar. Gelin kara kış bastırmadan, aynı zamanda sezon indirimleri de devam ederken tüm eksiklerinizi tamamlayın. Eğer alışveriş seviyorsanız bir sonbahar gününü en verimli hale getirmek mümkün. Alışveriş sevmiyorsanız da buna bir karlılık olarak bakıp indirimli fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Arkadaşlarla Sıcak Kahveler

Artık sıcak kahvenin de zamanı geldi. Yaz boyunca sarıldığımız o soğuk kahveler, soğuk çaylar yerini sıcacık, hem içimizi hem kendimizi ısıtan fincanlara bıraktı. Kış insanları çok iyi bilir cam kenarında oturup sıcacık bir kahve yudumlamanın keyfini.

Sonbahar demek kendinize zaman ayırmak demek. Siz de bu sonbaharda çooook mutlu olun!