ROMANTİK AKŞAMLARI ZEHİR EDEN FİLMLER

Artık havalar değişti. O yazın fıttır fıttır dışarıda gezenler bile evlerinin huzuruna dönmeye başladı. Özellikle sevgiliniz, eşiniz, hayat arkadaşınız, partneriniz varsa en güzel zamanlar battaniyenin altında film izleme keyfi.

Herkes çift olarak size izleyebileceğiniz pek çok film önerebilir. Ama bunun bir de diğer yanı var. Keyifle oturup romantik bir film izleyeceğinizi hayal ettiğiniz ama neredeyse bütün gününüzün tadını kaçıracak filmler de var. Gelin romantik bir film gününde tercih edilmemesi gereken bazı filmlere birlikte bakalım.

Not: Spoiler içerir!

Blue Valentine – Aşk ve Küller

Evlilik hazırlığı yapıyorsanız bu filme dikkat! Kısa süre içerisinde evlenme planları yapan çiftimiz aşkın ve tutkunun ilhamına kapılarak bazı gerçekleri arka planda tutmuştur. Bir anda gerçeklerin farkında vararak hayatın toz pembe olmadığını fark eden çiftimizin geçmişi, bugünü, hayalleri ve gerçekleri bir araya geliyor. Henüz hayatın gerçekleriyle yüzleşme konusunda kendinizden emin değilseniz kesinlikle bu filmi romantik bir ortamda tercih etmeyin.

The War of the Roses – Güllerin Savaşı

Komik anları olsa da genel olarak “birliktelik böyle bir şey mi” dedirtecek bir film daha! Boşanma aşamasında olan çiftin birbirini evden atmak için yaptıkları her şeyi görebilirsiniz. Komik anları için izlemeye değer ve oldukça popüler olsa da evlerini birleştirmek isteyen çiftlerin üzerine kabus gibi çökebilir.

Sweet November – Kasım’da Aşk Başkadır

Keanu Reeves ve Charlize Theron’un muhteşem uyumu ile efsaneleşen filmi bilmeyeniniz varsa da öğrensin! En güzel aşk filmleri arasında yer alan filmde sakin, durgun olan esas oğlan, kendisinin tamamen zıttı olan esas kızla tanışır ve aşık olur. En fazla ne olabilir ki derken Azrail filmin kapısını çalıyor. Özellikle partneriniz duygusal bir insansa akşamınızı kedere boğmanın anlamı yok diyoruz.

A Perfect Murder – Kusursuz Cinayet

Sadık, mükemmel, hayaller dünyasında gibi hissettiren bir ilişkideyseniz bu filmden uzak durun. Zengin ve oldukça başarılı bir iş insanı olan Michael Douglas’ın canlandırdığı karakterin güzeller güzeli karısından beklediği tek şey sadece sadakattir. Fakat onun bu beklentileri istediği gibi olmaz ve karısı mutluluğu başka kollarda aramaya başlar. Hikaye böyle olunca sizin de huzur kaçmaya başlar.

Magic Mike – Striptiz Kulübü

Adından da anlaşılacağı üzere romantiklik beklentinizi sıfırlamanız şart. Kaslı ve yakışıklı Mike’ın kız tavlamak için rehberlik ettiği filmi eğlence için izleyebilirsiniz ama romance için asla!

İnanın ki sayabileceğimiz daha pek çok izlenmemesi gereken ama romantik kategorisinde yer alan film bulunuyor. Siz siz olun yorumları -spoiler yemeden- okumadan ve analiz etmeden gecenizin tadını kaçırmayın!

Bir Cevap Yazın