UYKUSUZ’DAN PINAR GÜLTEKİN KAPAĞI

Geçtiğimiz yıllarda üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, canice öldürülmüştü. Katil Cemal Metin Avcı için indirimli ceza kararını Uykusuz kapağına taşıdı.

2020 yılında Gültekin’i öldürdüğü ortaya çıktıktan sonra dava süreci devam eden Avcı için son gerçekleşen duruşmadan cezası “haksız tahrik”le 23 yıla indirildi. Gültekin ailesi ve tüm Türkiye tarafından çok büyük tepki çeken bu karar Uykusuz Dergisi’nin de kapağına yansızı.

Haftalık mizah dergisinin kapağında hakim ve Cemal Metin Avcı görünüyo ve hakimin “Daha fazla indiremedim” demesi resmediliyor.

Ne Olmuştu?

Muğşa Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020 günü kaybolmuştu. Günlerce süren arayışın ardından 5 günün sonunda gözaltına alınan eski sevgilisi akıl almaz itiraflarda bulundu. Aralarında çıkan kavgada Gültekin’i boğarak öldürdüğünü, cesedini de bağ evinde bulunan varile koyup yaptığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. Pınar Gültekin için günlerce süren arayış sonuçlanırken, ailesi yasa boğmuş ve katili çok büyük tepki çekmişti.

Katil Dava Açtı

Pınar Gültekin canice öldürüldükten sonra katili Cemal Metin Avcı için ağır kararlar alınması beklenirken şok edici bir gelişme yaşandı. Canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak cinayet gündemdeyken, katil hakaret davası açtı. Cemal Metin Avcı, bağ evinde yapılan keşifte 165 kilogram varil kaldırdığını söyleyip, “Varili havaya da kaldırdım. Değişik manipülasyonlar yapılmaya çalışılıyor. Canavarca hisle eziyet çektirerek ya da tasarlayarak bir kişiyi öldürmedim. Maktulün benden şantajla aldığı paraların makbuzu olmak üzere birçok delili mahkemeye sundum. Kendisiyle bağ evinde görüşmemizin nedeni elindeki görüntüleri almaktı. Maktul şerefimle ve onurumla oynadı. Tek kurban ben değilim. Pişmanım, keşke sonuç böyle olmasaydı” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın