OSCAR’A İNEN TOKAT

94.’sü gerçekleşen Oscar Ödülleri’nde şok anlar yaşandı. Başarılı oyuncu Will Smith’in komedyen Chris Rock’a attığı tokat gündeme oturdu. Gergin anların yaşanmasının sebebi ise komedyenin hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtan Smith’in eşi ile dalga geçilmesiydi.

King Richard’daki rolü ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Will Smith, sunucu komedyen Rock’ın sahnede eşinin kazınmış saçları ile ilgili yaptığı yorumlara çok sinirlendi. En iyi belgesel ödülünü sunmak için sahnede bulunan komedyen, Smith’in sinirlenmesi üzerine açıklama yapmaya çalışsa da girişimleri işe yaramadı. Ünlü oyuncu Will Smith “Karımın adını ağzına alma” diye bağırarak sahneye çıktı ve tokat attı.

Yaşanan olaya rağmen kendisine verilen görevi tamamlayarak sahneden inen komedyenin yaşadığı şok gözlerinden okunuyordu. En çok tartışılan konu ise bu durumun bir mizansen olup olmadığı. Tokatın ardından yayıncı kuruluşun, yayının sesini kesmesi beklenmedik bir olay olduğu izlenimini yaratsa da net bir açıklama yapılmış değil.

Gerginliğin ardından verilen molada Denzel Washington ve Bradley Cooper Will Smith’i sakinleştirmeye çalıştı. Akademi’nin hak ettiği ödülü oyuncudan geri talep etmesi söz konusuyken, törene katılan ünlü isimlerin sosyal medyadan yaptığı yorumlar da dikkat çekti.  

Pinkett Smith’in Hastalığı

Will Smith’in eşi Pinkett Smith, 2018 yılından beri yoğun bir saç dökülmesine sebep olan Alopecia hastalığı için tedavi görüyor. Saçkıran ismi ile de yaygın olarak bilinen bu hastalık, özellikle saçtan başlayarak yüz bölgesindeki bütün tüylerin hızla dökülmesine sebep oluyor.

Bir Cevap Yazın