OKULLAR ARTIK SANAL TURLA GEZİLİYOR!

Özel okullarda kayıt dönemi başladı. Kayıt öncesinde okulu gezmek, fiziki imkânlarını yerinde görmek çok önemli. Bu nedenle kısıtlama sürecinde evinden dışarı çıkamayanlar için İSTEK Okulları, kampüslerini online gezme imkanı sunmaya başladı.

Geliştirilen site sayesinde kampüslerin sınıfları, kültürel ve sanatsal alanları, laboratuvarları, yemekhaneleri, ortak kullanım alanları sanal tur ile internet üzerinden kolayca gezilebiliyor.Velilerden gelen yoğun talep nedeniyle başlatılan proje kapsamında kampüslerin sınıftan tuvalete, bahçeden yemekhaneye, laboratuvardan kütüphaneye tüm mekanları tek tek fotoğraflandı ve sanal tura dönüştürülerek internet üzerinden yayınlanmaya başladı. Veliler memnuniyetle karşıladığı uygulamaya https://360sanaltur.istek.k12.tr linkinden ulaşılabiliyor.


Tüm önlemler alındı


Yüz yüze eğitime yönelik de tüm çalışmaların gerçekleştiridiği İSTEK Okulları kampüslerinde iç ve dış tüm mekanların dezenfektasyon işlemleri düzenli olarak yapılıyor. Okul girişinde, bahçe girişlerinde ve tuvalet önlerinde dezenfektanlı hijyenik paspaslar ile öğrencilerin ayakkabıları dezenfekte edilerek içeri alınıyor. Sınıflarda, lobide ve bahçede ise el dezenfektanı standları yer alıyor. Öğrenciler, servisten sınıflara, yemekhaneden ortak kullanım alanlarına tüm mekanlarda pandemi kurallarına uygun düzenlemeler ile eğitime devam ediyor. 


İSTEK’li olma zamanı


Kayıtların devam ettiği İSTEK Anaokulları ve İlkokulları, eğitim programları ile fark yaratıyor. Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP), crossroads, second step, kodlama ve robotik programları ile öğrenciler eğitim hayatlarına bilgi ve becerilerle donanmış bir şekilde başlıyor.PYP (İlk Yıllar Programı) 3-12 yaş grubundaki öğrencilerin akademik, sosyal, fiziksel, duygusal ve kültürel açılardan gelişmesini hedefliyor. PYP programının amacı bilgili, duyarlı, sorgulayan, ulusal ve uluslararası değerleri benimsemiş, farklı kültürlere karşı hoşgörülü ve saygılı bireyler yetiştirmek. Crossroads ise öğrencilerin her iki dilde de kendini daha rahat ifade edebilmesi için tasarlanmış bir eğitim program. Bu sistemdeki en önemli nokta derse giren İngilizce ve sınıf öğretmeninin planlamayı ortak olarak hazırlaması ve yürütmesi. Dersler belli bir akışın içerisinde akışın bir kısmının Türkçe bir kısmının İngilizce ve bir kısmının ise beraber şekilde planlanmış şekilde yürütülebilmekte. 


Akademik başarıya katkı


İkinci Adım (Second Step) programı da empati kurabilme, duyguları yönetme, problem çözme, işbirliği yapabilme gibi sosyal becerileri geliştirirken, çocukların akademik başarılarına da katkıda bulunuyor. Okul ortamında sosyal duygusal gelişimi destekleyen programıİSTEK Okulları’nda okul öncesi dönemden ilkokul 4. Sınıf düzeyine kadar ayrı programlarla 2018 yılından beri psikolojik danışmanlar rehberliğinde uygulanmakta.


Erken yaşta kodlama eğitimi


Anaokulu ve İlkokul kademelerinde bilişim teknolojileri, kodlama ve robotik dersleri MEB kazanımları ve Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (PYP) ile harmanlanarak eşsiz ve nitelikli bir eğitim imkânı sunuluyor. Program, öğrencilerin araştırmasına, bulmasına, iletişim kurmasına, organize olmasına ve günlük yaşamda kendi öğrenimlerinden sorumlu olmalarına imkân vermekte. Anaokulu kademesinde Bilişim Teknolojileri dersinin merkezinde teknolojik araçların kullanımı, dijital vatandaşlık ve dijital sağlığın önemi, robotik ve kodlama çalışmaları bulunmakta. Erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, planlama ve organize olma, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler. Tüm bu programlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve randevu almak için https://istekleegitimeilkadim.istek.k12.tr adresli site ziyaret edilebilir.

Bir Cevap Yazın