O ÇOK İSTEDİĞİN İŞİ KAPMANIN PÜF NOKTALARI

İş arayışınızın en heyecanlı yanı kendinize tam olarak uyduğunu fark ettiğiniz o pozisyonu bulmak. O kadar başvurunuzun ardından kendinizi en çok göstermeniz gereken, aynı zamanda büyük bir şevkle almak istediğini iş artık karşınızda.

Gelin tutkuyla istediğiniz o işi almak için nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve size artı puan kazandıracak noktalara birlikte bakalım.

Becerilerinizi İşle Birleştirin

Eğer başvuru yaptığınız ve alınmak istediğiniz için biçilmiş kaftan olduğunuzu düşünüyorsanız kesinlikle kendi becerilerinizle onların ihtiyaçlarını birleştirerek karşılarına çıkmalısınız. Görüşme boyunca sizin sadece kendi becerilerinizi anlatmanız ya da sadece kurumun eksiklerini ortaya sermeniz yeterli olmayacaktır. Dolayısıyla her iki durumu da birleştirerek onların eksikleriyle becerilerinizi en iyi şekilde kombinleyerek sunmanız gerekmekte.

Yeni Yetenekler Elde Edin

İş alanınızda ne kadar uzman olsanız da uzun vadede pozisyondaki varlığınızı korumak için yeteneklerinizi geliştirmeye açık olduğunuzu göstermelisiniz. Özellikle proaktif bir şekilde çalışma konusunda ikna ederseniz size olan güven daha da artacak ve gün sonunda kendinizi iyi bir şekilde ifade edebileceksiniz.

Aynı zamanda pozisyona çok uygun olduğunuzu düşünmenize karşın bütün şartlarda mükemmel olmayabilirsiniz. Bunların eksiğini gidermek de tamamen size kalıyor. Gün sonunda eksiklerinizi sadece kendiniz fark ederek yeteneklerinizi artırmanız uzun vadede huzurlu bir iş ortamında olmanızı sağlar.

Uygun Kıyafet

Görüşmeye giderken sektöre uyumlu olmanız ilk izlenim için çok önemli. Çok kurumsal bir yere gidiyorsanız olabildiğince şık ve özenli olmalısınız, daha rahat bir sektörse yine özenli ama daha rahat olmalı ve özgüveninizi göstermelisiniz. Dolayısıyla görüşmeden önce sektördeki kişilerin genel görünümleri ile ilgili fikir edinmek sizin için önemli olacaktır.

Şirketi Tanıma

Her ne kadar şirket içerisinde aktif çalışmaya başlamadan her şeye hakim olamasanız da firmanın neler yaptığını, bakış açılarının ne olduğunu, bu zamana kadar hangi alanlarda aktif olduklarını öğrenmeniz çok önemli. Böylece hem görüşmeye gittiğinizde kendinizi göstermiş olursunuz hem de sonrasında adapte olma süreciniz hızlanır.

Özgüven Patlaması

Ukalalık ve özgüven arasındaki o ince çizgiyi aşmadan ifadenizi güçlendirmeniz ve tamamen dik duruşunuzla firmanın karşısında olmanız gerekiyor. Siz kendinizi ve yeteneklerinizi ne kadar kendinizden emin bir şekilde ifade ederseniz karşıya geçirdiğiniz enerji de o kadar iyi olacaktır.

Tüm bunları ve kendinize de doğru gelen adımları tamamladıktan sonra şimdi gidin ve o işi alın!

Bir Cevap Yazın