NEDEN İLK TURDA BİTMELİ?

Hayatlarımızı 14 Mayıs’tan sonrasına ertelediğimiz, durduğumuz, yaşamadığımız, kısa dönemli planlar yaptığımız bir ortamda neden bu seçim ilk turda bitmeli?

Önümüzde 5 gün daha yoğun stresli geçecek, belirsiz, ne olacağımızı ön göremediğimiz bir dönem var. Kimimiz artık bitse de gitsek modunda, kimimiz umutlarını bahara kavuşturan bir enerjide, kimimiz bu zamana kadar gördüklerinden ne olacağını adı gibi bilir durumda… Tüm tarafların ve yandaşların eylemleri, mitingleri devam ederken tek umut ilk turda bitmesi.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü artık canımız güvende değil. Son 15 yıldır zaten attığımız her adım, giydiğimiz her kıyafet, söylediğimiz her söz ölümümüze sebep olabilecekken, özellikle insanların demokratik haklarını kullandıkları bir ortamda, Madımak cosplayi yaşamak istemiyorum. İlk turda bitsin, bahar gelsin istiyorum.

İlk turda bitsin istiyorum. Çünkü ertelemekten sıkıldık. Yaşamayı, eğlenmeyi, plan yapmayı ertelemekten sıkıldık. Ne olacaksa olsun, ilk turda olsun. İkinci bir turun belirsizliği sadece daha çok hayal kırıklığı, umutsuzluk ve izlenen politikalar neticesinde kıyım olacak, istemiyoruz.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü tehdit edilmekten sıkıldık. Demokrasinin elimizden alınmaya çalışıldığı yetmiyor gibi darbe gibi söylemlerle kazanamayan tarafın başımıza neler saracağı ile ilgili pervasız sözlerinden korkmak istemiyoruz.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü milliyetçi, Kemalist, komünist, sosyalist… ne olursak olalım büyük mücadelelerle elde edilen ay yıldız bayrağın, Cumhuriyet’in yüzünce yılında değiştirilip “Yeni Tükiye Yüzyılı” propagandasıyla ortalıkta dolanmasını görmek istemiyorum. Doğrularıyla yanlışlarıyla bu cumhuriyet bizim ve başka bir Türkiye yüzyılı olduğunu kabul etmek ve yaşamak istemiyoruz.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü geleceğimizden endişe etmek istemiyoruz. Ekonomik krizlerin getirdiği etkenlerle bir yurt dışı gezisine bile çıkıp ufuklarını açamayan gençlerin ellerindeki dizi-film-müzik platformalarına da göz dikilmesini istemiyoruz. İzleyelim, gezelim, keşfedelim, kültür alışverişini ilerletelim istiyoruz.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü ÖLMEK İSTEMİYORUZ! Özellikle biz kadınlar şort giydiğimiz için tacize, gece dışarda olduğumuz için tecavüze, çocuk yaşta evlenmek istemediğimiz için cinayete kurban gitmek istemiyoruz. Her birimizin katilleri etrafımızda fink atarken, en ufak seste arkamızı dönüp adımlarımızı hızlandırmak istemiyoruz.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü tüm seslerimizin, bütün çeşitliliğimizin müzikle, sanatla, festivallerle büyümesini istiyoruz. Çok sesliliğimiz en güzel korolarda, siyasi duruşumuz sahnelerde, mutluluğumuz danslarımızda yaşasın istiyoruz.

İlk turda bitmesini istiyorum. Çünkü bize verilen 60-70 yıllık ömürde birkaç güzel anı biriktirmek ve YAŞAMAK istiyoruz.

Bir Cevap Yazın