MURAT ÜLKER’İN YENİ KİTABI RAFLARDA YERİNİ ALDI

GODIVA ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker’in, kişisel blogunda ve LinkedIn profilinde yazdığı yazılar Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından kitap haline getirildi.

Murat Ülker’in üçüncü ve en yeni kitabı Hayatın İpuçları 3’te, “Sürdürülebilir iş modelleri”, “Çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceği”, “Beslenmeyle alakalı yanlış bilinenler” ve son olarak yazarın “Kişisel gelişim, toplum, din, sanat ve gezi notlarını” okuyacaksınız.

“Sürdürülebilir başarı için kurumlarımız hem her an makine gibi tıkır tıkır işlemeli ve değer üretmeli hem de çevreye uyum sağlayarak, başta insanın değişimine göre gerekli düzeltmeler yapılmalı.”

Günümüzde 72 binden fazla çalışanıyla 4 Milyar nüfuslu bir coğrafyada faaliyet gösteren Yıldız Holding’i uluslararası bir şirkete dönüştüren başarılı iş insanı Murat Ülker, daha önce birinci cildi yayınlanan ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına devam ediyor. Okuduğu metinlerden ya da katıldığı konferanslardan yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Hayatın İpuçları 2 kitabında “Kovid-19 sonrası dünya ekonomisinin yeni düzeni”“Yöneticilikte ve liderlikte modern yaklaşımlar”“Murat Ülker’in sanata duyduğu kişisel ilgisi ve eser yorumları” ve ‘Otobiyografisi’ni ele alan Murat Ülker, “Hayatın İpuçları 3” kitabında dört farklı temayı ele alıyor.  

  • Sürdürülebilir İş Modelleri

İş dünyasında devam eden ve sürdürülebilir olması önemli başarılı iş modellerinin nasıl oluşturulması gerektiği anlatılıyor. 

  • Geleceğin Dünyası

Bu bölümde çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceğine dair fikir sahibi olacaksınız.

  • Gıda Güvenliği

Gıda sektöründe oldukça tecrübeli olan Murat Ülker, beslenmeyle ilgili bilinen yanlışları ve gelecekte hayati sorunlardan biri olan “gıda güvenliği” ile ilgili önemli noktalara da vurgu yapıyor.

  • Kişisel Notlar

Son bölümde yazarın kişisel gelişim, toplum, din ve sanat alanlarındaki görüşleriyle birlikte seyahat yazılarını da okuyacaksınız.

2021 yılının Temmuz ayında yayımlanan ilk kitabı “Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı”  ile Platin İş Kitapları Ödülleri’nden “Yılın En İyi İş Kitabı” ödülünü alan Murat Ülker, sıra dışı iş insanı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları bizlerle paylaşarak ufkumuzu açmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın