KIYIDA KÖŞEDE KALMIŞ MUHTEŞEM FİLMLER

Bazı filmler vardır ne kadar iyi olmasa da ön plana çıkmış, milyonlar tarafından izlenmiştir. Ama bazıları da vardır ki çok az konuşulmuş, resmen kıyıda köşede kalmış içeriklerdir. Gelin farklı film arayışında olanlara ilaç gibi gelecek bu gizli filmlere birlikte bakalım.

Under The Skin

Jonathan Glazer’ın yönettiği atmosferik bilim kurgu filmi bir İngiliz eseri. Herkesin çok sevdiği Scarlett Johansson’ın başrolünde yer aldığı film, İskoçya’da geçiyor. Erkekleri avlayan dünya dışı bir varlığı konu alan Under The Skin, korku ve bilimkurguyu minimalist bir şekilde ele alıyor.  

Melancholia

Bilim kurgu ve dramanın bir araya geldiği film, dünya ile çarpışacak olan bir gezegenin içinde aile dramını ele alıyor. Dünyanın sonu temasına farklı bir bakış açısı sunan Melancholia’yı mutlaka izlemelisiniz.

The Lobster

Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos tarafından beyaz perdeye aktarılan bu film distopik kurgu, kara komedi ve romantizmi bir arada bulunduruyor. Eşsiz bir sinema deneyimi yaşayacağınız bu film çok konuşulmasa da gerçek film severlerin favorileri arasında.

Eraserhead

Olağandışı senaryoların ustası David Lynch tarafından yönetilen, az bilinen ama klasikleşmiş bir film. Çok karmaşık temaları içinde bulunduran film izlenmesi ne kadar zor gibi gözükse de tekrar tekrar izlemenizi sağlayacak.

Synecdoche

Kıyıda köşede kalan filmlerin esrarengiz olma gibi bir özellikleri var. Karmaşa ve gizem sevenlerin çok hoşuna gidecek bu film, yeni oyunu için bir deponun içine New York’un gerçek boyutlu kopyasını inşa eden bir tiyatro yönetmeninin başına gelenleri anlatıyor.

Leviathan

Rus dramasını yolsuzluk ve bürokrasinin getirdikleri ile harmanlayan Levithian, Andrey Zvyagintsev tarafından yönetiliyor. Yolsuzluk ve bürokrasiye yapılan eleştirel bir bakış için bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Bir Cevap Yazın