KAZANAN JOHNNY DEPP

Uzun süredir dünyanın konuştuğu Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki karalama davası nihayet sonuçlandı ve kazanan taraf başarılı oyuncu Depp oldu.

Dava geçtiğimiz hafta sonuçlanmış, taraflar son açıklamalarını da yaparak artık jürinin kararını beklemeye başlamıştı. Jüri hafta sonunun ardından 14 saat düşünerek, davanının kazananını Johnny Depp olarak açıkladı. Amber Heard’ün ünlü aktöre iftira attığını ve 15 milyon dolar ödemesini kamuoyuna sunarken, Depp’in de zarar tazminatı olarak 2 milyon dolar ödenmesine karar verdi.

İlk Açıklamalar

Jürinin kararının açıklanmasının ardından iki taraf da kısa olsa açıklamada bulundu. Amber Heard “Bugün hissettiğim hayal kırıklığını hiçbir kelime açıklayamaz. Dağlar kadar delil eski kocamın orantısız güç, etki ve nüfuzuna karşı koymaya yeterli gelmediği için çok üzgünüm. Bu kararın diğer kadınlar için geldiği anlam noktasında daha da üzgünüm. Bu bir gerilemedir. Zamanı, sesini çıkaran, ne düşündüğünü söyleyen bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir döneme geri sarıyor. Kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini öteliyor.” dedi. Johnny Depp ise “Jüri bugün bana hayatımı geri verdi. Onur duydum.” ifadelerini kullandı.

“Kadınlara Şüpheyle Bakılacak”

Davanın son gününde her iki taraf da son konuşmalarını sunarken, Johnny Depp’in avukatı Amber Heard gibi vakalar yüzünden gerçekten şiddet gören kadınlara şüpheyle bakılacağını alenen ifade etmiş ve kamuoyunda da dikkatleri üzerine toplamıştı. Heard’ün mahkeme sürecine kadar ortaya attığı bütün iddiaların tanıklar ve çelişkili ifadelerle yalanlanması sonucunda jüri de Depp lehine karar vermiş oldu.

Uluslararası medyada “Johnny adalete kavuştu” gibi başlıklar atılarak, basın tarafından da Heard’ün yalan beyanları daha çok gün yüzüne çıkarıldı. Tüm bu süreçte Depp’in hayran kitlesi mahkeme önünde davayı takip ederken, sosyal medyadan da her geçen gün destekler çığ gibi büyüdü. En son Johnny Depp’in eski sevgilisi Kate Moss’un Heard’ün iddiaları aksine ünlü aktörün kendisine şiddet uyguladığını yalanlaması büyük bir etki yaratmıştı.

Oyunculuğa Dönecek Mi?

Amber Heard’ün ilk iddiaları üzerine Johnny Depp pek çok projeden çıkarılmış, Heard ise herhangi bir yaptırımla karşılaşmamıştı. Kariyerini bitirme konusunun gündemde olması neticesinde Depp özellikle efsaneleşen Karayip Korsanları filmlerinde bir daha rol almayacağını açıkça belli etmişti. Depp’in kitlesi Aquaman filminde yer alan Heard’ü de artık görmek istemediklerine dair kampanyalar başlatmıştı. Davanın Johnny Depp lehine sonuçlanması ve yalan beyanların kanıtlanması üzerine son durumun ne olacağı büyük merak konusu.

Bir Cevap Yazın