İş Arayışınıza Yardımcı Olacak Web Siteleri

İş arıyorsanız mutlaka bu adreslerde CV’niz olsun!

Kriz ortamının da getirdiği ekonomik durum neticesinde, iş bulmak ya da iş değiştirmek daha da zor bir hal aldı. Eskiden kapı kapı gezseniz bile elde edebileceğiniz kariyer planlaması artık o kadar da değil. Bu yüzden sürekli aktif olarak sistemin içinde yer almak ve fırsatları değerlendirmek gerekiyor. Sektörlerin geniş bir alan kapladığı dönemde de size yardımcı olmak için web siteleri devreye giriyor. Biz de zaten bilinen fakat yeniden hatırlatmak istediğimiz kariyer sitelerini sizin için derledik.

1. Kariyer.net

İş arama-bulma platformu dendiğinde Türkiye için klasik hale gelen en önemli site kariyer.net. İşverenlerin de bir o kadar önemli olduğu sistem içerisine dilerseniz CV’nizi yükleyerek, dilerseniz de site üzerinden oluşturarak ilanlara başvurabilirsiniz. Kariyer.net’in en önemli özelliği ise daha kariyer yolunun başında olan ya da kararsızlık yaşayanlar için belli testler, hikayeler ve röportajlarla yön vermeyi hedeflemesi.

2. Yenibiris.com

Kariyer.net’ten sonra kısa sürede adını duyuran, fakat ilerlemesi uzun bir sürece yayılan en önemli adreslerden. Sürekli alt yapı değişikliğinden sebep internet dünyasında geri planda kalsa da son yapılan güncellemeler ile açıklarını kapatmış durumda. Yeni Bir İş ile açılan ilanlara başvurarak, hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

3. Secretcv

İternet dünyasının en eski iş bulma sitelerinden biri de Secretcv. Oldukça geniş alanı sayesinde, hemen hemen her sektörden iş arayana yardımcı oluyor. Sektör ve beklenti filtreleme konusunda biraz geri planda kalsa da aradığınız ilanı bulma konusunda yönlendirici olduğu kesin.

4. İşKur

İşKur dijital ortama çok odaklanmamış bir alan olmasının yanında genelde daha klasik hatta durağan denebilecek bir hizmet sunuyor. Özellikle sadece belli alanlar doğrultusunda hizmet veren kurum, özellikle lise mezunlarının en çok tercih ettiği portal.

5. LinkedIn

Sosyal medya sitesi olarak akıllara kazınan LinkedIn, kariyer basamaklarında hızla ilerlemek isteyenlerin de önünü açıyor. Kapsamlı bir iş bulma adresinin verdiklerinin yanında iletişim kurmanın hayal olduğu firmaları bile insanların önüne seriyor. Sektörünüz ne olursa olsun kendinizi bu adres üzerinden gösterebilir, referanslarınızı düzenleyebilir ve tam da size göre iş imkanlarına başvurabilirsiniz.