IMDB PUANI EN YÜKSEK TÜRK FİLMLERİ

Gelin bu Pazar güzel ülkemin güzel filmlerinin en yüksek puanlılarından bir tane seçelim ve görelim nasılmış. Dünya sinemasında Türk filmlerinin çok büyük yeri olmasa da izleyiciler tarafından çok beğenilen eserler mevcut. Bakalım siz ne düşüneceksiniz…

Adanış: Kutsal Kavga

İstanbul’un fethi ile birlikte Türklerin eline geçen sırları korunması için oluşturulan ekibin hikayesini anlatan filmin IMDB puanı 5,2. Ekip, bu sırları korumak için her şeyi göze almış olsa da “Adanmışlar” isimli başka bir grup bu bilgileri ele geçirmek için büyük bir mücadele göstermektedir. İki grup arasındaki sırları koruma ve çalma kavgasına davetlisiniz.

Kendi Yolumda

Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz’un Gökçe Bahadır ile rol aldığı film, Adana’ya yolu düşen Gökhan’ın müzik sevdalısı Ömer ile hikayesini anlatıyor. Ömer’in müzik sevdasından vazgeçmemesi için teşvikte bulunan Gökhan’ın aldığı cevap ile geçmişe bir yolculuk başlar.

Zebun

Türk korku filmlerinin yeri her geçen gün artıyor. Zebun da onlardan biri. Başarılı bir iş adamı olan Kenan’ın çıktığı yolculukta pek çok tesadüf başına gelir ve halüsinasyonlar görmeye başlar. Gerçeklerle yüzleşmesi gerektiğini fark eden Kenan’ın gerilim dolu macerası Zebun’da.

Tam Kafadan Karavana

Genç ve eğlenceli kadroyla çekilen film, e-spor macerası sona eren ve bunu gerçek hayata taşıyan Şenol’un hikayesini anlatıyor. İnternet cafesi kapandıktan sonra mobil oyununu bir karavana taşıyan Şenol ve oyuna katılan arkadaşlarının maceraları bu filmde.

Bergen

Yapım aşamasından beri dillerden düşmeyen Bergen, bir dönemin en çok konuşulan şarkıcılarından Bergen’in hayatını konu alıyor. Arabesk dünyasını kasıp kavuran Bergen’in çektiği acılar ve zor yaşam koşullarını Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

Demek Akbağ ve Yılmaz Erdoğan’ın efsaneleşen tiyatro oyununun aynısını beyazperdeye taşıyan yapım büyük ilgi ve beğeni gördü. Üstün zekalı ve biraz da asi Gülseren’in hayat mücadelesini anlatan filmin bir de tiyatro oyununu izleyin deriz.

Kaybedenler Kulübü

Böyle bir listede adıyla cafeler açılan, karakterlerinden duvar yazıları yapılan, replikleriyle bir dönem herkesin radyocu zannettiği Kaybedenler Kulübü’ne yer vermesek olmazdı. Kadıköy sokaklarında geçen filmin ikinci ve üçüncüsü her ne kadar çok beğenilmese de en azından ilkini izleyip keşfetmenizde fayda var.

Bir Cevap Yazın