HİNT SİNEMASININ BÜYÜLÜ RENKLERİNE HAZIR OLUN

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yayın yapan FilmBox Arthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye devam ediyor.

Hint sinemasının büyülü ortamı, Şubat ayında FilmBox Arthouse ekranlarında evlerimizi saracak.

Uzaktaki Gök Gürültüsü (Distant Thunder) – 19 Şubat Cuma – Saat 21:20

19 Şubat gecesi FilmBox Arthouse ekranlarında, savaş esintilerinin hissedildiği 1940’larda Hindistan köylerine gideceğiz.  1943 yılında geçen öyküde, Gangacharan bir köyün yeni Brahma rahibidir ve dini törenler düzenlemenin yanı sıra, öğretmenlik ve salgınları önlemek gibi görevleri de vardır. Ancak, köyün üzerinden sıkça geçen uçakların sesi, yaklaşan savaşın habercisidir ve büyük bir kıtlık kapıdadır.

Büyük Şehir (The Big City) – 24 Şubat Çarşamba – Saat 14:10

FilmBox Arthouse ekranlarında 1940’ların köy hayatı ile başlayan Hindistan gezimiz, bizleri 24 Şubat Çarşamba öğleden sonrası 1960’ların Kalküta’sına götürüyor. Kahramanımız Bhambal, eşi Arati’ye, anne-babasına ve iki çocuğuna bakmaktadır. Ancak paraya sıkışmışlardır ve bu yüzden Arati’nin de çalışması gerekmektedir.

Filmbox Arthouse yayınlarına, seçkin TV platformları KabloTV Kanal 344 ve Vodafone TV Kanal 56 üzerinden ulaşılabiliyor. Filmbox Arthouse içeriklerine ayrıca, FilmBox websitesi ve FilmBox + uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor. 

Bilgi için: Süheyla İlhan / PRactice Communication Management – suheyla@practicecomm.com 

SPI International Hakkında: 

SPI International, 6 kıtada 42 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren 90 milyon aboneye sahip global bir medya şirketidir. SPI aynı zamanda dünya genelinde 4K/Ultra HD içeriğin de en büyük toplayıcılarından biri konumunda yer almaktadır. Dünya çapında 700’den fazla operatörle iş birliği bulunan SPI, gelişmiş teknolojisi sayesinde internete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile büyük global medya sağlayıcılar ve yerel OTT sağlayıcılar üzerinden abonelerine 4K/UHD programları da dahil olmak üzere, TV kanalları ve tüm film arşivine ulaşma imkanı sağlıyor. Yakın zamanda Hollanda’nın en büyük premium film servislerinden Film1’ın 4 kanalını ve dijital servislerini de portföyüne ekleyen SPI, büyüme ivmesini tüm hızıyla sürdürmektedir. 

Dünya lideri film tedarikçisi ve televizyon programcısı kimliği ile, 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası pazarda itibar sahibi olan SPI International, büyük lisans tedarikçileri iş birliğiyle yüksek talepli ilgi çekici içerikler sağlar. 

Bir Cevap Yazın