GİTTİGİDİYOR DERKEN TÜRKİYE’DEN GİTTİ

Küresel ticaret devleri arasında yer alan eBay GittiGidiyor kapatılarak Türkiye’den çekileceğini açıkladı.

Uzun süredir Türkiye pazarında GittiGidiyor ile hizmet veren eBay çekileceğini açıkladı. Birinci çeyrek sonucu itibariyle eBay’e yaklaşık 4 milyon aktif alıcı kazandıran GittiGidiyor kapatılacak ve Türkiye’nin eBay bağlantısı kalmayacak.

2011 yılında GittiGidiyor’un yüzde 93’ünü alan eBay, 2016 yılında hisselerin tamamını almıştı. Bugünden itibaren ise kullanıcılar ilan girişi yapamayacak ve 18 Temmuz itibariyle alım işlemleri gerçekleştirilemeyecek.

GİTTİGİDİYOR’UN AÇIKLAMASI

“eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.”

Bir Cevap Yazın