GİRİŞİMCİ ADAYLARINA KİTAP ÖNERİLERİ

İster girişimci olun ister kişisel gelişiminize katkı sunmak isteyin… Bu kitaplar hayatınızda yön veren etkiler yaratacak.

Özellikle yeni şirket kurmak isteyen ya da kendilerini geliştirmek isteyenler için birbirinden özel kitapları sizler için listeledik.

Neden Satın Alırız? – Paco Underhill

Bir şirket için çok önemli olan müşteri analizini en iyi şekilde yapan bu kitap, satın almadan terk eden kullanıcıların davranışlarına derinlemesine bir iniş yapıyor. Özellikle doğrudan tüketiciye ulaşacak girişim fikirleri olan kişilerin bu kitabı mutlaka incelemesi ve hatta üstüne yeni araştırmalar yapması gerekli.

Mor İnek – Seth Godin

Yapılan iş ne kadar iyi olursa olsun sadece ortalamanın üstünde kalmanız yeterli değil. Bundan daha da önemlisinin fark yaratmak olduğunu düşünen Godin, monotonlaşan sistemin parçası olmak yerine içinden sıyrılabileceğiniz bir yol bulmanız gerektiğini söylüyor.

Yalın Startup – Eric Ries

Üretimde yalınlığın çok önemli olduğu yıllardır karar kılınan yöntemler arasında. Bu yöntemi girişimcilik dünyasına uyarlayarak Yalın Startup kitabını oluşturan yazar, tüm metotları farklı örneklerle anlatıyor. Vizyonlarını test etme sürecinde olan kişiler için başucu kitabı olacak olan bu eser, şirketlerin inovasyon dengelerine de ışık tutuyor.

100 Dolarlık Başlangıç – Chris Guillebeau

Girişimcilerin yaşadıkları en büyük sorunlar arasında bütçelerini düzensiz ve hızlıca tüketmek oluyor. Bu kitapta bütçenizi bitirmeden başarıya giden adımları nasıl geçebileceğinizi bulacaksınız.

Sıfırdan Bir – Peter Thiel

Online uygulamalar gibi bir fikriniz var ancak bunu nasıl hayata geçirebileceğinizi bilmiyorsanız işte aradığınız kitap! PayPal kurucu ortağı, aynı zamanda Facebook’un yatırımcılarından olan yazar, bilgi teknolojileri kullanılarak nasıl bir uygulama girişimi yapabileceğinizi detaylıca anlatıyor.

Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill

Yazar, geçmişten günümüze farklı alanlarda çok başarılı olan 500 kişi üzerinde yapmış olduğu 25 yıllık bir araştırmayı bu kitapta girişimcilerle buluşturuyor. Aynı zamanda analizlerinin sonucunda ortaya çıkan 13 adımlık formülle de başarının sırrını vermiş oluyor.

Outliers – Malcolm Gladwell

Bazı insanların diğerlerinden neden daha başarılı olduklarını bilmek ister miydiniz? Sanatçılarla iş insanlarının başarılarını birbiriyle eşleştiren, milyarder olabilmek için ortaya konması gerek farkları tespit eden yazarın bu kitabı girişim dünyasında en çok okunanlar arasında.

Bir Cevap Yazın