GHOSTING YEMENİN YARATTIĞI HİSLER

Ghosting genel manasıyla bugün var yarın yok diye tanımlanabilir. Biriyle tanışırsınız, iyi anlaşırsınız, her şey yolunda derken bir anda ortadan kaybolur. Tam olarak ortadan kaybolur.

Hadi karşı taraf için iyi de ghostinge uğrayan kişi için bunun etkileri nasıl oluyor? İşte ghosting yemenin yarattığı hisler…

Afallama

Ghosting’in en önemli etkisi yoğun bir ilginin ardından geliyor. Tam kendinizi kaptırmışken bir anda her şeyin uçup gitmesi, bir muhattap bile bulamamak şaşkınlık ve ne olduğunu bilememekten ötürü afallamaya dönüşüyor.

İnkar

Her şey yolunda giderken bir anda terse dönmesinin en önemli sonucu inkar etmektir. Bir türlü karşınızdakinden ümidi kesemezsiniz. Meşgul olduğunu, hasta olduğunu, ailevi sorunlarla uğraştığını, belki de ölüm döşeğinde olduğunu bile düşünürsünüz ama sizinle iletişim kurmak istemediğini bir türlü düşünmezsiniz.

Bilinmezlik

Size hiçbir açıklama yapmadan ortadan kaybolunmasının yarattığı bilinmezlik içinde kıvranıp durursunuz. Bitti mi, devamı mı gelecek, bu neydi, şu an ne yaşanıyor gibi soruların cevabı bulunana kadar ya da artık siz ipin ucunu bırakana kadar o belirsizliğin içinde yaşar gidersiniz.

Öfke

Bilinmezlik ve karşı taraftan herhangi bir adım gelmemesi o kadar içinize oturur ki artık ghosting yemek bir öfkeye dönüşür. Neden her şeyin sizin başınıza geldiğini ve ne kadar talihsiz olduğunuzu sorgulamakla birlikte, karşı tarafın da artık meşgul olduğunu değil, yanlış olduğunu düşünmeye başlarsınız. Bu öfke bazen sizi kendiniz için dizginlerken bazen hiç istemediğiniz sonuçlar alacağınız adımlar atmanıza sebep olur. Sakin olun!

Kendini Sorgulamak

Tüm bu duyguların içinde hep kendinizi sorgulamaya devam edersiniz çünkü o kadar yüzüstü bırakılmışsınızdır ki hatayı kendinizde ararsınız. Sevilmeye ve değer görmeye layık olduğunuzu ve bunun kendinizle alakalı olduğunu kendinize söyler durursunuz.

Kıskançlık

Öfke ve endişenin bir araya gelmesi ile birlikte kıskançlık kapıyı çalar. Etrafında mutlu ilişkiler, düzenli arkadaşlıklar gördüğünü zaman kendini sorgulamaktan gelen bir hissiyatla kıskançlık dozunuz yükselir.

Yeni İlişkilerden Kaçınmak

Ghosting’in getirdiği en önemli sonuç maalesef ki yeni bir ilişkiden kaçınmak. Yaşadığınız hayal kırıklığı ve ortada bırakılmışlık hissinin yarattığı güvensizlikle karşınıza çıkan herkesi itme refleksine girebilirsiniz. Bu noktada herkesin aynı olmadığını ancak temkinli davranmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın