farklı ülkelerden alım heyetleri yerli üreticiyle buluşuyor!

Kişisel bakım ve kozmetik markalarını bir araya getiren, Türkiye ve Avrasya’nın lider sektör ve iş birliği platformu BeautyEurasia, 16 – 18 Haziran 2021’de İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) kapılarını açmaya, hibrit yaklaşımlar ile yerli katılımcılar ile yabancı alıcıları buluşturmaya hazırlanıyor.

Ulusal ve uluslararası ticaretin öncü platformlarından fuarcılık sektörü; fiziksel etkileşimini ön planda tutmaya devam ederken, dijital ve gelenekselin entegre olduğu hibrit uygulamalar ile, “Güvenli Ticaret, 365 Gün Fuarcılık” yaklaşımıyla yerel, bölgesel ve küresel ekonomileri destekleyeme devam ediyor. 

BeautyEuraisa katılımcıları, İFM’de gerçekleştirilecek fuar öncesinde, 23-25 Şubat tarihlerinde dijital buluşmalar serisinde küresel alıcılar ile bir araya geliyor. 3 gün boyunca sürecek ve Big Marker ve Hyve Connect platformları üzerinden gerçekleştirilecek BeautyEurasia Webinar Serisi dijital buluşmada; sektörel webinarlar, VIP alım heyeti sunumları ve sanal B2B toplantıları gerçekleştirilecek.

23 Şubat Webinar Serisi ile Yol Haritanızı Oluşturun!

Ticareti ve sektörel bilgi akışını tüm yıla yayma hedefiyle organize edilen webinar serisi 23 Şubat’ta  başlayacak. Açılış konuşmasında Hyve Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen; sektördeki dijital dönüşüm, kozmetik ve kişisel bakım endüstrisindeki fuarcılık teşvikleri, BeautyEurasia’nın katılımcı firmalara sağladığı ayrıcalıklar ve Kovid-19 pandemisi ekseninde fuarda uygulanacak önlemler ile ilgili güncel bilgileri katılımcılarla paylaşacak. Ardından söz alacak ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, sektörün 2021 yılı ekonomi analizini ve fırsatlarını, ihracat ve dış piyasalar perspektifinden değerlendirerek sektör temsilcilerine bir yol haritası sunacak. 

Webinar serisinin son bölümünde ise BeautyEurasia katılımcı firmaları; kriz zamanlarında marka yönetimi ve sektörün yeni iş yapış şekillerine dair öngörülerini ve deneyimlerini paylaşacaklar. TV sunucusu ve yazar Cansu Canan Özgen’in moderatörlüğünde, sektörde ihracatın önemli temsilcileri Bandido Cosmetics’in Kurucusu Jalal Albajalan ve B’IOTA Laboratories EMEA-EU Satış ve Pazarlama Müdürü Uluç Küçükalkar ile başarısını aldığı ödüllerle kanıtlayan 1K Kimya Yönetim Kurulu Başkanı ve Kimyager Sevginar Baştekin izleyicilerle buluşacak.

BeautyEurasia Webinar Serisi 2021 Yol Haritası, webinarlar ve sanal konferanslar için en gelişmiş platformlardan biri olan Big Marker üzerinden yayınlanacak. Ziyaretçiler, katılımcılar ve sektör profesyonellerine açık olan etkinlik serisi ile daha fazla bilgi ve ücretsiz kayıt için: https://bit.ly/3buMy1M

24 Şubat: VIP Alım Heyeti Tanıtım Günü

Endüstri lideri firmaların hızlı ve etkili bağlantı kurmalarını, doğru müşteri ve tedarikçilerle bir araya gelmelerini sağlayan BeautyEurasia, fuar öncesinde katılımcılarıyla Alım Heyeti Programı’nda yer verdiği uluslararası karar verici yetkilileri de tanıştıracak.

Alıcılarla iş yapma fırsatı geliştirebilmek için farklı ülkelerin ticaret alışkanlıklarını öğrenmek ve alıcıların pazar inceliklerine dair bilgi almak için kurgulanan sanal tanıtım gününde; fuar katılımcısı firmalar, alıcıların ilgilendikleri ürün gruplarını ve satın alım anlaşması yaparken dikkat ettikleri konuları öğrenerek, yeni iş bağlantıları oluşturma fırsatına sahip olacak. 

24 Şubat tanıtım gününün açılış etkinliği olarak yerli ve yabancı firmaların satın alma yetkililerinin konuşmacı olarak katılacağı “Alıcıların Ticaret Alışkanlıklarını Öğrenmek” webinarı gerçekleşecek. Hyve Group Fuarlar İçerik ve Etkinlikler Departman Yöneticisi Zeynep Gülşen’in moderatörlüğünde, Hepsiburada Grup Direktörü Mazhar Özsoy ve Watsons Türkiye Kategori Grup Müdürü Saliha Gül katılımcılarla buluşacak. 

Açılış webinarının arkasından VIP Alım Heyeti’nden satın almacılar kendilerini ve firmalarını tanıtarak ilgilendikleri ürün grupları ve fuardan beklentilerini özetleyerek BeautyEurasia katılımcı firmaları ile tanışmış olacaklar.

Alım Heyeti Programı’nda Fransa, Lübnan, Kolombiya, İspanya, Gürcistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Tacikistan, Bosna Hersek, Bahreyn, Surinam, Hindistan, Pakistan, Hollanda, Filistin, Sırbistan, Malezya, Ukrayna, Gana, Tunus ve Fas ile toplamda 23 ülkeden 30 satın almacı temsil edilecek.

Sadece fuar katılımcılarına açık olacak BeautyEurasia VIP Alım Heyeti Tanıtım Günü, BigMarker video konferans formatında gerçekleşecek.

Karşılıklı bu tanışmanın ardından, katılımcılar 25 Şubat’taki sanal B2B görüşmeler için Hyve Connect üzerinden birebir toplantı organize etmek istedikleri alıcıları yakından tanımış olacak.

24 Şubat VIP Alım Heyeti Tanıtım Günü ile ilgili daha fazla bilgi ve ücretsiz kayıt için: https://bit.ly/3bqwwpK

25 Şubat Sanal B2B Toplantıları ile İş Hacminizi Artırın

BeautyEurasia Fuarı, Alım Heyeti Programı’nda yer alan karar vericilerin tanıtılmasının ardından katılımcı firmaları, geliştirdikleri yeni bağlantılarla uzun soluklu iletişim kurarak ticaret geliştirmek üzere ayrıca birebir toplantılar yapma fırsatına sahip olacak. 

Hyve Group’un B2B toplantıları gerçekleştirmek için oluşturduğu Hyve Connect uygulaması üzerinden 25 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek bu sanal B2B toplantılar; katılımcılara, dünyanın farklı noktalarından önemli satın almacılar ile fuar öncesinde dijital olarak bir araya gelme, ihracat kapasitesini arttırma, ticareti canlı tutma ve yıl boyu sürdürme imkânı sunacak. Hyve Connect Uygulaması, Apple Store ya da Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilir.

Aşı Çalışmaları ile Kozmetikte Beklenen Büyüme Yüzde 12

2020’nin ilk yarısında kozmetik ürünleri ihracatındaki gerçekleşen, ancak yılın son çeyreğinde devam ederken ikinci dalga sebebiyle hızını düşüren artışı destekleme amacındaki bu etkinlik, fuar öncesinde yerli alıcılar için 2021 ve sonrası için bir yol haritası da sunacak.

2021 yılının ilk çeyreğinde başlayan aşılama çalışmalarının tüm sektörlere olumlu yansıyacağı ve kozmetik sektöründe yüzde 10-12’lik bir artışa neden olacağı bekleniyor. 

Sektörde fark yaratarak pazarı büyütmek isteyen firmalar için ayrı bir önem ifade eden BeautyEurasia Sanal Buluşmalar serisinin ilki, katılımcılara gerek fuarda gerekse 2021 yılında önemli bir rekabet avantajı sunmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın