“EYLÜL’DE GÖRÜŞÜRÜZ”

Ağustos’ta terapistinin tatile çıkmasıyla başlıyor her şey. Bağlanma sorunları yaşayan Lindsay ’in birkaç girişimi de başarısızlıkla sonuçlanır. Öğrenir ki Eylül’e kadar bütün terapistler tatildedirler.

Bir paylaşımı sonucunda; çeşitli sorunları olan, bir grup New Yorklu kadın ve erkek terapistsiz geçecek 1 aylık süreçte, grup terapisi yöntemiyle birbirlerine destek olma kararı alırlar.

İlk buluşmalarında, davetsiz 2 konukları da olacaktır. Eve gelen hırsızlar tarafından soyulan ve saatlerce bağlı kalan grup arasında, böylece arkadaşlığa doğru bir yolculukta başlamış olur.

Gerek birbirlerinin sorunlarına ayna rolü üstlenmeleri gerekse de kadın ve erkek olmaya dair görüşleriyle hoş da bir serüvene doğru yolculuğa çıkaran “See You In September/ Eylül’de Görüşürüz” filmi; her şeyin kararında olduğu, özgünlük de taşıyan filmlerden.

Hem farklı bir film hem de cıvık cıvık romantizm kokmayan bir aşk filmi arıyorsanız, mevsimin yine kışa döndüğü, hafta sonunda da ne izlerim diye düşünüyorsanız; listenize ekleyeceğiniz filmlerden.

Romantik komedi olma özelliğini, çok klişelere dalmadan fazlasıyla taşıdığını düşünüyorum açıkçası. Kadın ve erkeğin, ilişkiye ayrı bakış açılarına rağmen, aşka da kapı aralayan bir serüveni de barındırıyor.

Filmde Estella Warren, David Elgenberg, Sandra Bernhard, Justin Kirk, Liza Lapira gibi oyuncuları baş rollerde görmekteyiz.

Bilemiyorum içinizde Woopi Goldberg hayranı olmayan olsun; açılışı kendisi yapıyor, terapist rolüyle. Kısacık da olsa yüzünü görmek, iyi hissettirdi; tanıdık topraklarda olmak gibiydi…

Tamara Tunie yönetmenliğiyle beraber yapımcılarında da. Senaristlerinde de kadın ağırlığı görülmekte, birisi de yine aynı zamanda filmin yapımcılarından da olan; Jennifer Maloney.

İMDB 4.3, izleyici beğeni oranı 6/10 olan, 2009 yapımı Amerikan yapımı filmle hoş ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Artık bana da iyi seyirler demek düşer…

Bir Cevap Yazın