KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN VİDEOSU YAYINLADI

Ana muhalefet partisi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti grup toplantısında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı’nı hedef göstererek Erdoğan videosu yayınlayacağını duyurmuştu.

“Bir kaçış planının anotomisini ifşa edeceğim” diyen Kemal Kılıçdaroğlu için AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bu iddiaların daha önce de söylendiğini ancak 15 Temmuz gecesi tüm gerçeklerin su yüzüne çıktığını belirtti. Aynı zamanda o gece Kılıçdaroğlu’nun sahnede olmamasına da vurgu yapan Çelik’in söylemlerinin aksine ana muhalefet partisi lideri o videoyu sosyal medya hesaplarından yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan videosu olarak adlandırılan paylaşımından önce “Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. İzin çıkarma peşindeler” ifadeleri yer aldı.

Saat 22.00’ı gösterdiğinde Kılıçdaroğlu “Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!” notuyla videoyu paylaştı.

BÜROKRATLARI HEDEF ALDI

Videonun ilk anlarından itibaren bürokratlara seslenen muhalefet lideri “, “Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar olsun. Onlar başımızın üstünde. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. Hepsini biliyoruz, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun. Sarı bürokratlar… Sizler devleti bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandal ile yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de büyük bir iyilik yapıyorum sarılar. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz.” cümlelerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili iddialarını sıralamaya devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan videosu olarak konuşulmaya devam edilen süreçte yeni açıklamaların ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Özellikle Maltepe Mitingi’nden sonra CHP’nin siyaset sahnesinde farklı bir aktiflik kazanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın