DAS-DAS’TA BU HAFTA!

DasDas yeni haftaya birbirinden keyifli ve çeşitli tiyatro oyunları, izleyenleri güldürecek stand-up’ları ve minik tiyatroseverlere özel çocuk oyunuyla yine dopdolu başlıyor!

Bam İstanbulDasDas seyircisine çok sesli bir apartman hikayesi anlatacak. Yazar ve yönetmen koltuğunda Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun oturduğu, başrolleri ise Seda Türkmen ile Deniz Karaoğlu’nun paylaştığı ‘Istırap Korosu’, DasDas Açık Sahne’ye konuk oluyor! ‘Istırap Korosu’ 5 Aralık akşamı 21:00’de DasDas Açık Sahne’de! 

DasDas’ın sevilen prodüksiyonu ‘Romeo & Juliet’ geçen sezondan bu yana tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Nedir aşk? Masumca bir his mi yoksa tehlikeye dönüşen bir takıntı mı? Neler yapar insan aşkı için? Nelere karşı gelir? Nelerden vazgeçer? İmkansız aşklarını sadece gece karanlığında, bir tarlakuşu sesine kadar yaşayabilen bu iki genç, yedi günlük bir olay örgüsüyle izleyiciye bu düşünceleri sorgulatacak. Sözlerini yeminlerle süsleyen Romeo ile dudaklarında günahın izi kalan Juliet’in aşkı… DasDas’ın geçtiğimiz sezona damga vuran oyunlarından Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’ 7 Aralık günü 20.30’da DasDas Sahne’de izleyicisiyle buluşacak. 

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 7 Aralık 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun; iki gencin aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı, Barış Gönenen’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Bir İhtimal Daha Var’ 8 Aralık akşamı 21.00’de DasDas Açık Sahne’de seyirciyle buluşacak. Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı oyun, üç gencin komik ve tuhaf hikayesi üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini ele alıyor. 

Eylül ayındaki prömiyerinden itibaren ilgisi artarak devam eden ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara CanayEmine Doruk / Gökşen AteşMelisa AkmanÖzge BorakÖzge FışkınRana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 9 Aralık 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’9 Aralık 21.00’de DasDas Açık Sahne’de yalnızların sesi olmaya devam edecek. Kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesini konu alan oyunda Ceren BozÜmit ErlimSabahattin Yakut ve Nihan Işık rol alıyor. 

DasDas’ta stand-up bu hafta da çok keyifli. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı Şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu gösteri,  9 ve 16 Aralık saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Uyarlamasını Mert Fırat’ın yaptığı, yönetmenliğini ise Kadir Çevik’in üstlendiği, DasDas’ın yeni yapımı ‘Benimle Dans Eder Misin?’ kalabalık oyuncu kadrosu ve orkestrasıyla seyircilerine interaktif bir deneyim sunmaya Aralık ayında da devam ediyor. ‘Benimle Dans Eder Misin?’ seyircilerini sahneye davet ederek amatör ve profesyonel dansçılarla bir araya getiriyor. Geçtiğimiz ay prömiyerini gerçekleştiren; farklı ve bir o kadar da eğlenceli bu deneyim için DasDas Sahne 10 Aralık 20.30’da seyircilerini bekliyor. 

‘Kuşlara Fısıldayan’ kız bu hafta DasDas Açık Sahne’de küçük tiyatroseverlerle buluşuyor. Bazen dinlemek bile bir şeyleri değiştirmek için yeterli olurken, Kora doğanın seslerini ve söylediklerini dinleyip kuşlara yol arkadaşlığı yapıyor. Kora’ya hikayede bu sesleri ilk zamanlarda duymakta zorluk çeken Mori eşlik ediyor. Özlem Ovalı ve Alper Baytekin’in yazdığı bu keyifli çocuk oyununu izleyen minikler hikayeyi dinlerken bazen denizin altında bazen de gökyüzünde kuşlarla bir araya geliyor. ‘Kuşlara Fısıldayan Kız’ 11 Aralık saat 13.00’de DasDas Açık Sahne’de küçük tiyatroseverlerle buluşuyor. 

‘Hep Hâlâ Şafak’, modern ve efsanevi arasındaki güçlü etkileşime yakalanan ve aile, bağımlılık, bağ ve kadınlık kavramlarını konu alan, 8 kadının neşesini ve kalp kırıklığını anlatan iki oyundan oluşuyor. Tek seferde oynanan iki oyun, 11 Aralık 16.30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircilere farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. 

Oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın bulunduğu ‘Joseph K.’, 11 Aralık 17.00’de DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Franz Kafka’nın eskimeyen Dava’sının Tom Basden tarafından modern zamana uyarlandığı DasDas’ın sevilen oyunu ‘Joseph K.’nın süpervizörlüğünü ise Serdar Biliş üstleniyor. 

Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem ErgünOnay KayaUğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor. 40 yılın ardından Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas Prodüksiyon’u Zengin Mutfağı12 ve 13 Aralık akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek.

DasDas’ta bir kez daha sevenleriyle buluşacak olan Pınar Fidan, başına gelen olayları anlatırken seyircilere kahkaha dolu anlar yaşatacak. Bazı ailevi meseleler, kaşarlar, piyonlar, Putin, dirty talk, biraz sosyalistler, gladyo, açık ameliyat, Menemen Olayı ve Kutsi hakkındaki gösterisi ile Pınar Fidan Stand Up 14 Aralık 21.30’da DasDas Alternatif Sahne’de izlenebilecek.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

Bir Cevap Yazın