BRITISH AMERICAN TOBACCO TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENLERİ LİSTESİNDE İLK 3’TE!

British American Tobacco dünyanın önde gelen global bağımsız araştırma şirketi Top Employers Institute tarafından yayınlanan listede Türkiye’nin en iyi 3 işvereni arasında yer aldı. 

Global bağımsız araştırma şirketi Top Employers Institute tarafından her yıl şirketlerin insan kaynakları çalışmalarının değerlendirilmesiyle açıklanan ‘En İyi İşveren’ (Top Employer) listesinde British American Tobacco (BAT), Türkiye’nin en iyi 3 işvereni arasında yer aldı. 

Dünyanın en önde gelen şirketlerinin yer aldığı değerlendirmede “yetenek stratejisi, iş gücü planlama, yetenek kazanımı, işe alım ve uyum programları, öğrenim ve gelişim imkânları, performans yönetimi, liderlik gelişimi, kariyer ve başarı yönetimi, ücretlendirme ve yan haklar ile şirket kültürü” kriterlerinde başarılı bir performans sergileyen British American Tobacco (BAT), üst üste 4. kez Türkiye’nin ve Avrupa’nın ‘En İyi İşverenleri’ arasına girdi. 

Organizasyon kültür gelişimini ve çalışan motivasyonunu şirket kültürünün merkezine koyduklarını belirten BAT Türkiye, Kafkaslar ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç, Büyük bir aile olduğumuz BAT Türkiye’de, tüm çalışanlarımızın potansiyelini gerçekleştirmesine imkân tanıyan, fikirlerini açıkça söyleyebildikleri ve yeni deneyimler edinmeye cesaretlendirildiği bir çalışma ortamı yaratmak için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde de her bir üyesiyle ne kadar güçlü bir aile olduğumuzu bir kez daha gördük” dedi.

BAT TÜRKİYE’DEKİ FARK YARATAN İK UYGULAMALARI

Çalışanlarına dinamik, çeşitlilik barındıran ve aynı zamanda imkanlarla dolu bir çevre sunan BAT Türkiye’nin yakın zamanda farklılık yarattığı İK uygulamaları ise şöyle:

Parents@BAT Programı: Çalışanları annelik ve babalık sürecinin ilk yıllarında desteklemek amacıyla hayata geçirdiği bu program ile, annelik izninden esnek çalışmaya, online ebeveynlik koçluğuna kadar pek çok konuda olanak sunuyor. Anne ve baba adaylarının bu süreci kolay ve stressiz geçirmelerine, doğum sonrası işe döndüklerinde hem özel hem de iş hayatlarındaki dengenin kurulmasına destek olan Parents@BAT programında, evlat edinen BAT çalışanları da bu haklardan yararlanabiliyor.

Kapsayıcılık ve Çeşitlilik: BAT’nin her zaman en önemli değerlerinden biri olan çeşitlilik ve kapsayıcılık 2020 yılı itibarıyla hayata geçen yeni Ethos değerlerinde de “Çeşitliliğe Değer Verme” olarak yerini alıyor. Çalışanlar arasında eğlenceli yarışmalar düzenlenerek ve bilinçlendirici video içerikleriyle farkındalık her zaman yüksek tutuluyor. Kadın yöneticilerin bireysel marka gelişimlerine destek olmak, iş hayatında etkinliklerini arttırmak ve rol model kadın liderlerle bir arada vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla geliştirilen “Women in Leadership” global programına her sene farklı ülkelerden kadın katılımcılarla beraber BAT Türkiye çalışanları da katılıyor.  

Esnek Yan Haklar Uygulamaları: Türkiye’de esnek yan hakları ilk hayata geçiren şirketlerden biri olan BAT Türkiye’de çalışanlar her yıl aralık ayında bir sonraki yıl için kendilerine tanımlanmış olan puanlar dahilinde Esnek Yan Haklar sistemi üzerinden seçimlerini yapıyorlar. Çalışanlar Esnek Yan Haklar içinde özel sağlık sigortası yanında eğitim destek paketi, tatil paketi, alışveriş çekleri gibi birçok haktan yararlanabiliyor. 

Çalışan Destek Platformu: BAT Türkiye’nin pandemi döneminde çeviklikle hayata geçirdiği bir uygulama olan Çalışan Destek Platformu tüm BAT çalışanlarına ve birinci derece yakınlarına psikolojik, finansal, hukuki, teknolojik, sosyal, tıbbi ve daha birçok konuda ücretsiz danışmanlık desteği sağlıyor.

Gelişim Fırsatları: Her seviyede gelişim ve öğrenim imkanları yaratmayı hedefleyen BAT Türkiye’de çalışanlara hem teknik yetkinlikleri kazandırmayı hem de liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlayan, globalden de desteklenen bir eğitim portföyü sunuluyor. Bu eğitim portföyü içerisinde sınıf içi eğitimler kadar, teknolojinin ve çalışan tercihlerinin değişmesi ile birlikte çok önemli bir öğrenme aracı haline gelen online platformlar da yer alıyor. BAT’nin en yeni dijital öğrenme platformu olan GRID dijitaldeki tüm eğitim içeriklerine tek bir yerden erişimi mümkün kılıyor.

İşe Alım Programları: BATTERY Staj Programı ve Global Graduate adı verilen yönetici adayı programı başarılı yetenekleri kariyerlerinin ilk yıllarında şirkete kazandırıyor. 

Bunlara ek olarak, çalışanların mutlu ve huzurlu olmadığı bir kurumun sürdürülebilir başarı sağlamasının mümkün olmayacağı ilkesiyle çalışan dostu bir ofis yaratan BAT Türkiye, 2018-2019 European Property Awards’ta ‘En İyi Ofis Tasarımı’ ödülünün sahibi oldu. Aynı zamanda Leed Platinum sertifikasına da sahip olan merkez ofisiyle, Office Snapshots’ta yayınlanan 3.500 ofis arasından belirlenen ‘En İyi 25 Ofis’ listesine de Türkiye’den girmeyi başaran tek şirket oldu.

Bir Cevap Yazın