BLUTV VEGAIN DE ÜCRETLERİ ARTTIRDI

Ekonomik gelişememenin sonucunda yaşanan büyük zamlar BluTV ve Gain’e de yansıdı ve her iki platform da büyük bir zam yaptı.

Artan kur ve vergi oranları giyimden gıdaya, teknolojiden otomobile derken dijital platformları da etkiliyor. Artan maliyetler sebebiyle yerli yayın platformları BluTv ve Gain fiyatlarına zam yaptı. Yüzde 50 artış yaşanan fiyatların ardından abonelik ücretleri yeniden hesaplanarak paylaşıldı.

Türkiye’nin yerli ve milli dijital yayın platformlarından olan BluTv ve Gain abonelik ücretlerine zam yaptı. Buna göre BluTv platformunda aylık abonelik ücreti 49,90 TL’den 99,90 TL’ye çıktı. Gain’de ise aylık abonelik ücreti 34,90 TL’den 99 TL’ye yükseldi. Tabi aylık abonelik ücretleriyle birlikte yıllık paketlerde de zam uygulaması yapıldı. Platformlar yaklaşık yüzde 100 oranında fiyatlarına zam yaptı.

Türkiye’nin yerli ve milli dijital yayın platformlarında yaşanan fiyat artışı bugünden itibaren geçerli olacak. Yani bugün itibariyle abone olursanız zamlı fiyat üzerinden ödeme yapacaksınız. Ayrıca daha öncesinde aylık abone olduysanız da önümüzdeki aydan itibaren zamlı fiyattan ödeme yapacaksınız. Yıllık abonelik satın aldıysanız aboneliğiniz bitene kadar herhangi bir ekstra ücret alınmayacak ancak bir sonraki ödeme döneminde zamlı fiyatlar geçerli olacak.

KAYNAK: SHIFTDELETE

Bir Cevap Yazın