BLOKZİNCİR OKUR-YAZARLIĞI İÇİN KRİPTO KÜRATÖR

Kripto varlıkların ortaya çıkışı, blokzincirde programlama ve veri paylaşımı, insanların hiç olmadığı kadar alım-satım ve karşılıklı işlem yapmalarını sağlayan yeni bir internet çağını başlattı.

Bu çağı anlatmak için uygulamalar geliştiren BiLira son olarak hazırladığı haftalık haber bültenleri ile sektöre katma değer sağlamaya devam ediyor.

Blockchain (Blokzincir) ilk defa 2009 yılında ortaya çıkan bir teknoloji olup, finans dünyası tarafından keşfedilip araştırılmaya başlanması ile bugünün mevcut finans ve iş modelleri açısından radikal bir inovasyon, önemli bir kilometre taşı. Sağladığı otomatik, şeffaf, güvenli ve minimum aracıya sahip altyapısı ile pek çok sektör için kilit rol taşıyor. Bu sektörün anlaşılabilmesi için önce lokal ve global gelişmeleri takip etmenin önemine inanan BiLira, yayınladığı haftalık haber bülteni ile kripto dünyasının nabzını tutuyor. Üye olmak için https://kriptokurator.substack.com bağlantısı ziyaret edilebilir.

Blokzincir’in üzerine inşa edilen finansal uygulamalar ekosistemi bugün “Merkeziyetsiz Finans” ya da kısaca DeFi’yi karşımıza çıkardı. Herkesin kullanımına açık olan ve merkezi bir otorite olmadan faaliyet gösteren açık kaynaklı, izne dayalı ve şeffaf bir finansal hizmet ekosistemi yaratmayı amaçlayan akım, bizlere yeni nesil finans ve blokzincir okur-yazarlığının önemini bir kez daha vurguluyor.

BiLira tarafından hazırlanan “Kripto Küratör” başta blokzincir ve merkeziyetsiz finans sistemi okur-yazarlığını artırma misyonula dünya ve Türkiye’den öne çıkan gelişmeleri ve önemli kaynakları üyeleriyle “Kripto Küratör Haber Bülteni”nde paylaşıyor.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın: https://kriptokurator.substack.com

BiLira hakkında:

BiLira, dijital ortamda dijital para veya varlık olarak kabul edilen değerlerin alınıp satılması için kullanılır. Türkiye’nin Etherum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen ilk stabil kripto para birimidir. Bu, her zaman 1 Türk Lirası (TRY) karşılığında 1 BiLira (TRYB) satın alabilmeniz ve yine 1 BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakit paraya çevirebilmeniz anlamına gelir.

BiLira, Ethereum ağı üzerinde kurulmuş ve tüm ERC-20 standart dijital cüzdanları ile uyumludur. BiLira platforumu üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir, BiLira kripto paranızı dijital cüzdanınıza transfer edip dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Stabil kripto paraların, erişilebilir, hızlı, kullanışlı ve şeffaf finansal etkileşimler için kullanılması için geliştirilen teknolojisi ile BiLira, varlık destekli stabil kripto paralar aracılığıyla teminatlı itibari para birimlerini destekliyor ve blokzinciri teknolojisinin güvenliğini kullanarak yüksek işlem hacmi sağlıyor.