BCB NETWORK’un BCBTALKS SÖYLEŞİLERİ BAŞLADI

Boğaziçi Consultants for Business (BCB) Network için Robert Kolej Mezunlar Derneği ile düzenlediği değişen dünyanın yarattığı kaygıları, heyecanları ve olanakların konuşulduğu BCBTALKS söyleşileri Robert Koleji Mezunları Derneği’nde gerçekleştirildi.

BCBTALKS şirketler, sivil toplum kuruluşlarına yönelik düzenlediğideneyimli danışmanlarının etkili ve katılımı teşvik eden söyleşileri bu kez RKMD için “Esinlen, Öğren, Paylaş” temasıyla organize edildi. Konuşmalar Haziran ayına kadar devam edecek.

Pelin Yenigün Dilek’in konuşmasıyla başlayan BCBTalks, kısa ve uzun vadeli risklerin anlatılmasıyla devam etti. Gençler için kısa vadeli ve uzun vadeli perspektifinin örtüştüğünü ve çevresel risklere odaklanıldığını belirten Dilek, Türkiye ekonomisinde 2020 yılında büyüme ivmelenirken cari açık ve işsizlik verilerinin önemli olacağını; orta vadede ise verimlilik darboğazını aşmaya yönelik politika tercihlerinin yön belirleyeceğini söyledi.

Konuşmaya mikro ekonomi ve şirketler boyutunu ele alarak devam eden Didem Taner, yeni dönemde verimliliğin, nominal büyüme rakamlarından daha önemli olacağını, şirketler için verimlilik odaklı bir yaklaşımınrekabet gücünün artırılmasını, dolayısıyla istikrarlı büyümeye ulaşılmasını sağlayacağını belirtti. “Dönüşen dünya ve değişen ekonomik koşullarda iş dünyası da sürekli bir devinim içinde ve kredi risk yönetimi de artık eskisinden daha kritik” diyen Taner, etkin bir risk yönetiminin de müşteri yaşam döngüsünün her aşamasında bilgiye ve analize dayalı farklı enstrümanların entegre bir şekilde kullanılması ile mümkün olduğu söyledi.

Bir sonraki etkinliğin 4 Mart’ta olacağı BCB Talks, etkinlik gelirlerini Robert Koleji Mezunları Derneği’ne bağışlıyor.

Etkinlik takvimi ve detayları için:

http://rkmd.org.tr/etkinlikler/yaklasan-etkinlikler/bcbtalks@rkmd-soylesileri/128