Arabesk Soneler

Gerek Arabesk Soneler, gerekse Ardis Kitap gibi ilgi çekici görünüyor.

1981 doğumlu olan, eğitim döneminde de Bursa Anadolu İmam Hatip ve Bursa Fen Lisesi, sonrasında da Boğaziçi Felsefe’den mezun olup Oxford’da Klasik Arkeoloji yüksek lisansını tamamlamış bir isim Onur Özdemir.

Üniversite yıllarında çeviri ve müziği harmanlamış. Solisti olduğu Sakin grubu ile 2008 yılında “Hayat” isimli albümde de yer almış. Aranjör ve söz yazarı olarak 2012 yılından beri de popüler müzik alanında varlığını sürdürmekte Onur Özdemir.

“Arabesk Soneler adıyla ilk kitabı şimdilerde raflarda yerini almış. Sheakspare’in sonelerini farklı bir bakış açısıyla irdeleyerek ilk bakışta göze çarpmayan, arabesk ruhunu keşfederek, aşk ve duygu dolu bir güncellik kazandırmış. 96 sayfa ve 45 soneden oluşuyor kitap. Yenilikçi bakışıyla yayın dünyasında da bir ilke imza atmış. 3.yayını da olan Ardis Kitap’tan çıkmış “ Arabesk Soneler”.

Genç ve yatay çalışma disiplinine sahip ekibiyle, 2018 yılında yayın hayatına başlamış Ardis Kitap. Yaşamın edebiyat üzerinde olduğu gibi edebiyatın da yaşam üzerinde dönüştürücü gücüne sahip olduğu savunusundalar. Cinsiyet eşliliğine de inanıyorlar. Özellikle çeşitli sosyal hareketleri odaklarına alıyorlarmış. Genç edebiyata meraklı bir yayın çizgisi oluşturma hedefindeler. Dünya’dan olduğu kadar Türkiye’den de kurgu ve kurgu dışı eserlerin farklı örneklerine yer vermeyi de önceliklendirme peşindeler. Savunuları ve çizgileriyle bakalım neler, ne gibi farklılıklar katacaklar Ardis Kitap olarak bizlere.

Gerek Arabesk Soneler, gerekse Ardis Kitap gibi ilgi çekici görünüyor. Kalıpların dışında arayış içinde olanlara dip not düşmüş olayım.

Yeni dünyalara kapı aralayan, yeni perspektiflere ulaşabileceğiniz, keyifli, doyurucu, okumanın ve kitapların unutulmadığı kitap dolu günlere…