AMAZON PRIME DA ÜYELİK ZAMMI YAPTI

Netflix’ten sonra Amazon Prime da aylık abonelik ücretine zam yaparak kullanıcıların tepkisini çekti. Platformların bu oranlarda yaptıkları zamlar üyeliklerin iptal edilmesi riskini taşısa da verilen hizmetin kalitesinin sürdürülebilir olması insanların “hem ağlarım hem kullanırım” bakış açısına sebep oluyor.

Amazon Prime hizmeti, ülkemizde kullanıma sunulmaya başlandığı 2020 yılından beri 7,90 TL olarak ücretlendiriliyordu. Geçtiğimiz sene katıldığım basın toplantısında Amazon Türkiye Genel Müdürü Richard Marriott, Amazon’un Türkiye’de fiyat artırmak gibi bir planının olmadığını söylemişti. Ancak şu an işler değişti ve Amazon Prime’ın aylık fiyatı 7,90 TL’den 39 TL’ye yükseldi. Bu arada yine geçen yaz Amazon Prime’ın Avrupa fiyatlarında zam yapılmıştı, yani aslında bizdeki fiyat artışı beklenen bir şeydi. 

Aslında bu, her ne kadar yüzde 400 kadar bir artış olsa da diğer platformlar göz önüne alındığında yine nispeten iyi bir meblağ. Çünkü Prime hizmeti ile sadece video izleme özelliği sunulmuyor, aynı zamanda bu abonelik kapsamında ücretsiz kargo, Prime Gaming, sadece Prime kullanıcılarına tanınan indirimler de mevcut. Bu arada Prime üyesi olmak isteyenlere 30 gün deneme süresi imkanı da hala devam ediyor. 

Bir Cevap Yazın