AİLE, GİZLİ TANIK

Havalar soğumaya yüz tuttu, soğudu da… İçimizi ısıtmanın, ruhumuzu beslemenin hele de enerjimizi emen siyasetin boğuculuğundan kaçma vaktidir.

Sinema iyidir, hele de komediyse, üstüne de durum komedisiyse. En azından, benim film tercihlerim genelde bu şekilde. Hâl böyle olunca, biraz sizlerin de tercihlerine dönüşmüyor değil…

NORMANDİYA’ DA YİNE AMERİKAN ÇIKARTMASI…

40 sene sonra, yine Amerikalılar Normandiya’da. Batırırlar mı, çıkarırlar mı, yoksa “özgürlük” mü getirirler? Detayları elbetteki filmin içinde.

Görünüm itibariyle, ‘ağır abi’ rollerinin adamı Robert De Niro’yu komedide izlemek, hele de güzel kadın Michelle Pfeiffer eşlik ediyorsa daha da keyif veriyor.

Komedinin içinde aksiyon, çok da tarzım değildir aslında. Fakat “The Family/ Malavita” öyle güzel kotarılmış ki; lezzetli ve kıvamında olmuş.

2013 yapımı, yazar ve yönetmen olarak da Lu Besson imzalı kara komedi. Başrolde ayrıca Tommy Lee Jones da var. Yıldızlar geçidi de aynı zamanda.

KİM DAHA BELALI ACABA?

Büyüğü kız olan iki ergenli, biraz karanlık, gizemli bir aile. Sık sık taşınan, her yerde en fazla 5-6 ay yaşayan ailemiz bakalım burada kalıcılar mı? Neden sık taşınmak zorundalar?

Markete alışverişe giden evin annesi, market sahibi ve müşterilerin Amerikalılar hakkındaki söylem ve de genellemelerinden rahatsızlık duyar… Arabanın bagajına alışveriş yaptığı kese kağıtlarını yerleştirirken… Gümmm, market havaya uçar. Ser verir, sır vermem çok beklersiniz.

6,3 izleyici puanlı, 78,4 milyon dolar gişe hasılatı da olan, 1 saat 51 dakikalık keyifli bir film tavsiyesiyle karşınızdayım.  Oyuncuların uç rollerde olmasından da haz alıyorsanız, komedi de bazı aktörler için veya görünümleri nedeniyle sıra dışıdır sonuçta, beklentilerinizi karşılayacak bir yapım.

Gülmek, biraz rahatlamak hepimize iyi gelecektir. Hava ayaza çalıyor, hayat boğuyor, gündem ve de pandemi nefes aldırmıyorken; sinema kaçış alanımız olsun.

Bolca güzel filmler, kitaplar, müzikler, oyunlar… Şimdilerde tiyatrolar biraz zor gibi gerçi, açılmalarına izin verilmediği için… Bulaşı sahneleri daha çok seviyorsa demek… Siyasetsiz de konuşamaz olmuşuz…

Kışa dönen günlerde, bolca enerji depolayacağımız, gülüp hayata tutunacağımız anların çokluğunu dilerim. Güzel film önerileriyle, komedi ağırlıklı özellikle. Üzerime düşenin bilinciyle… Kışın sonu baharmış…

Bir Cevap Yazın