AHH EYLÜL…

Yaz bitti, tatil sezonu kapandı. Evlere dönüldü, kesintisiz koşuşturma başladı. Peki 2020 yılının yazını nasıl geçirdik?

2020 yılı bireysel bir dönem olmaktan çıkıp, toplumsal ve dünya olarak bizden çok şey götüren zaman aralıklarından biri oldu. Hani tarihte böyle unutulmayan, uzun süren savaşlarla kavrulan, insanların her türlü hastalık ve kötü haberi taşıdığı dönemlerden bahsedilir ya tam da ona benzer bir yıl geçirdik hep birlikte. ‘Teknoloji çok ilerledi daha büyük felaketler olmaz’ derken halen bir sonucu bulunmayan virüs bile geldi buldu bizi bu sene.

Tatil Sever Millet Olmanın Bedeli

Bütün acılarımızı, bütün gerçekliklerimizi bir kenara bıraktık da bir virüsün esiri olduk bu sene. Her yaz kendimizi bir yerlere atıp deniz, kum ve güneşin tadını çıkarma hayalleri adeta bir kaosa dönüştü. Etrafta risk sürekli artarken, turizmden para kazanmak için insanların hayatını riske atan bir devletin elinde, önlem almak istemeyen insanları bir ateşin altına itmiş olduk. Evet sistem itti onları bu duruma. Şimdi diyeceksiniz “Akılları yok mu gitmeselerdi tatillere, beach’lere.” Maalesef akılları yok. Bunun sebebi de sistem.

Yeni Türkiye temellerinin atılmaya başlandığı dönemlerden beri koyun yetiştirmek için uygulanan eğitimsiz eğitim nedeniyle maalesef düşünme, risk yönetimi yapma, durum kendi sağlığı bile olsa bazı şeyleri idrak edememe seviyesinde olan gençler yetişti. Sadece hükümet yanlısı değil bunlar üstelik. Muhalif, okumuş, kendini geliştirmiş insan da var bunların içinde. Onların sorunu ne? Azıcık paralarla deli gibi çalıştıktan sonra 1 hafta tatilde bir şey olmayacağını düşünerek kafa dağıtmak. Ya cahillik ya kölelik öldürüyor ya zaten…

Eylül Ne Getirecek?

Yasakları sevmemişimdir oldum olası. Bir kural varsa ve gerekliliğine inanıyorsam elbette uygulamayı da arkasında durmayı da bilirim. Fakat yasaklar her zaman beni germiştir. Bu sefer Eylül’ün yasaklar getirmesini istiyorum.

  • Online olmayan eğitim yasaklansın istiyorum.
  • Home Office çalışma sistemini yürütebilecek insanların ofislere gitmesi yasaklansın istiyorum.
  • AVM’lere girişler yasaklansın istiyorum.
  • Mekanlar kapansın, toplu eğlenceler komple yasaklansın istiyorum.

YASAK İSTİYORUM KARDEŞİM YASAK, İNSANLAR ÖLMESİN İSTİYORUM.

ÖLÜM GÖRMEK İSTEMİYORUM.

ÖLMEK İSTEMİYORUM.

Yasaklanamadık…

Bir yandan ne istiyorum biliyor musunuz? Bu yasakların virüsü geçirmeye yardımcı olurken, bu sefer bir yerlerde açlıktan ölen, kirasını ödeyemediği için sokağa atılan, çocuklarını doyuramadığı için kendini ziyan eden insanlar olmasın istiyorum.

Yani temelde ne istiyorum biliyor musunuz? Bizden (Ç)ALDIKLARIYLA sosyal devlet olup bu virüs döneminde bize el uzatmalarını istiyorum. Eylül biraz vicdan, biraz da merhamet getirsin istiyorum.

Biliyorum ki… Çok acıdır ki… Sistem bizi öldürüyor. Er ya da geç. O yüzden Eylül sadece biraz huzur getirsin!

Bir Cevap Yazın