YOUTUBE PRENSESİ DANLA BİLİC

Daniella Daniella… Şelalelerce akıp geçen zamanla birlikte Youtube mecrasının ünü ve popülaritesi de gittikçe artıyor. Ülkemizde ilk yaygınlaşmaya başladığı anlarda girişimci ve öngörülü davranıp bu mecraya adım atanlar zaten aldı yürüdü, bunu hepimiz biliyoruz. Onlar alıp yürürken, yaptıkları işi kolay vs. sanıp konuşanların sayısı da gittikçe arttı, onlara da bir çift lafım olacak. Hepsi, bu gibi uzanamadıkları ciğeri pisleyen insanlarla başa çıkmayı ise çok güzel başardı. Peki neden konumuz Danla Bilic? Çünkü bana kalırsa kendi alanında en başarılı olan o. Yıllar geçmesine rağmen izleyicilerini sıkmamayı başaran, her yeni paylaşımında farklı şeyler deneyen ve aynı zamanda öğreten, olabildiğine doğal ve içten biri.

Bu yazıda Danla Bilic’i orijinal adı ile Damla Akdemir’i övmekten ve ona karşı olan sevgimi belli etmekten ziyade onu yereceğimi düşünenler var ise derhal okumayı bırakabilirler. Çünkü öyle bir şey olmayacak, hatun kalbimi asker çocuğu olması, KEDİLERİ SEVMESİ ve Galatarasaylı olması ile daha en başında kazandı zaten. Danla’nın videolarından birini izleyene kadar bütün youtuberlara karşı nötr hatta bazılarına karşı önyargılı bir insandım (ki hala bazılarından haz etmiyorum.). Lakin bir gün geldi ve ders aramda “Neymiş bu Danla?” dedim ve açtım ilk videosunu. Video bitiminde Danla’nın hayatıma girişini kabullenmekten başka seçeneğim kalmamıştı. Isınıverdim kendilerine bir anda.

Danla’nın videoları hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri makyaj yapın yapmayın, videoları makyaj konusunda ne kadar öğretici olsa da bana kalırsa makyaj videosundan çok, komedi yüklenme videosu niteliğini taşıyor. Yani demek istediğim, moraliniz bozukken veya hiç enerjiniz kalmadığında bir videosunu izlerseniz kendinizi yenilemiş gibi oluyorsunuz. Hem de bedavaya. Ben ki günlük hayatımda makyaj yapmak konusunda aşırı üşengeç biriyimdir ve genelde makyaj yapmamayı tercih ederim, ablamızın videolarını aralıksız izliyorum. Hatta işin ciddi boyutunu da söylemem gerekirse, son 1 buçuk senedir, nişanlım olacak bey ile hafta sonları sabah rutinimiz Danla’nın videolarını izlemek oldu. Favori kesitimiz ise Damla’nın “YALAK” dediği saniyeler. Hatta remix bile yapmışlar. Mutlaka izlemediyseniz izleyin.

Gelelim prim kazanmak uğruna youtuberlara atıp tutanlara, yaptıkları iş gerçekten kolay değil. Tamam çalışma hayatının başka alanları ile kıyaslandığı zaman bazılarından çok daha rahat olabilir ancak kolay değil. Hanginiz yüzünüzde ki sivilceler ile veya inat ile yaptırmadığınız diş boşluğunuzla milyonlarca izleyicinizin önüne çıkabilecek cesarete sahip? Yahut, belirli bir zaman aralığı içerisinde çıtı-pıtı bir kadınken, o milyonlarca takipçiniz karşısında tosuncuk olmaya hazır? Şahsen ben değilim. Üstelik bunları yaparken asla gocunmayıp kendini her haliyle seven (ki herkesin bunu yapması lazım zaten!) ve aynı zamanda en başta kendi ile sürekli dalga geçen biri Danla Bilic. Danla’yı geçtim, her hafta veya her paylaşımda yeni ve yaratıcı içerik üretip, izleyici sayısını düşürmeden yükseltmek de her baba yiğidin harcı değil, kolay bir şey hiç değil. Çünkü insanlar bir şeyi cılkı çıkana kadar sömürüp sonrasında ise hemen sıkılmayı çok severler. Dolayısıyla oturduğunuz yerden “Influencer” olarak tabir ettiğimiz kitleye hakaretler ve negatif enerjinizi savuracağınıza, dönün bir de bu şekilde düşünün derim.

Sadece bizim milletimiz için geçerli olmasa da oranlama yaptığımızda gezenimiz üzerinde yeni şeylere en fazla önyargı ile bakan millet olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak bu bakış açısının da bizlere ne kadar zarar verdiği ortada… Artık teknoloji çağında olduğumuzu ve teknolojik/sanal alemde de iş kolları olabileceğini ve hatta olması gerektiğini kabullenmemiz gerekmekte. Memlekette yolsuzluk konusunda doktora yapmış insanlar varken, gidip de “Vergi ödemiyor bunlar!” diye yeni bir dalda başarı elde etmiş insanlara sallamak olmaz. Kız kendini Gigi Hadid’e çevirdi, BİRAZ SAYGI!

Bakış açınızı şundan;
“Kız oturduğu yerden para kazanıyor, vergi ödemiyor, olumsuz örnek oluyor, küfürbaz, çirkin vs.”
Buna;
“Milyonlarca kişi karşısında utanmıyor, doğallığını ve rahatlığını kaybetmiyor, hayata dair olan her şeyle dalga geçme ve gülme potansiyeli var, bundan evvel çoğu ünlü ismin yalvardığı hatta sırada beklediği Beyaz Show’a çıktı vs.” ye çevirirseniz iki taraf için faydalı olur ve tadını çıkartmaya başlarsınız. Çünkü videolarında ve sosyal medya hesaplarında, her bir noktada dalga geçilebilecek bir yapısı var ve bu dalga geçme işlemi esnasında olduğunca komik ve enerji veren bir karaktere bürünüyor. Çekimleri sırasında dalga geçmese dahi suratını soktuğu şekiller veya çağırdığı konuklar ile olan sohbetleri mutluluk kazanmanıza sebep oluyor.

Şimdi bekliyorum ki bu yazıyı okuduktan sonra muhalefeti kendine görev bilmiş olan insanlar bana geri dönüş yapsınlar ve desinler ki “Danla’nın üzerinden prim yapmaya çalışıyorsun.” veya “Bu ne liseli misin? Bu kadar savunmak ne?”. Gerçekten bunları ve bunun gibi geri dönüşleri bekliyorum ancak şimdiden cevapta vermiş olayım ki aynı yaşta olduğum biri üzerinden başarı elde etmeye çalışmam, hele ki alanlarımız çok çok farklı noktalardaysa. Ayrıca benim işim eleştirmek diğer yazılarımı da okuduysanız dünyevi hayata karşı bitmek bilmeyen bir eleştiri döngüsü içerisindeyim ve bu yazımda da bahsetmek istediğim Danla’nın ne kadar muazzam bir insan olduğu değil, insanlarımızın yeni iş kollarına veya yeni pırıltılara bakış açılarıydı. Umuyorum ki keyifle okumuşsunuzdur çünkü ben yazıyı yazarken, her ne kadar kıt görüşlü insanlara sinirli olsam da Danla’nın videolarında girdiği şekilleri ve yaptığı şebeklikleri hatırladıkça kahkahalar attım. Dolayısıyla hiç izlemediyseniz mutlaka izleyin derim ve Damla Akdemir’in de bu halini ve hayat enerjisini hiçbir zaman kaybetmemesini isterim. MUTLULUKLAR!


 

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL