SPOTİFY REKLAMLARI ATLAMAYA İZİN VERECEK Mİ?

 Dünyaca ünlü müzik dinleme uygulaması Spotify hakkında çıkan yeni bir habere göre herhangi bir ücret ödemeyen kullanıcılar reklamları atlayabilecek. İşte Spotify’dan Premium üyelik almamak için bir sebebiniz daha…

Spotify, abonelerden aldığı gelire bağımlıdır ve hiçbir şey ödemeyen kullanıcıların tümü için, müzik akışının devrettiği reklamlar sizi ücretsiz seviyedeki dinlemenize zorlar. İşte bu yüzden ilk aldanışta, bu denemeyi denemek için denemeye başlayabileceğine inanıyorum. Bu da size istediğin reklamı atlatır, bu da seni daha hızlı müzik dinlemeye döndürür.

Bu, Spotify´ın geçen ay test etmeye başladığı tam olarak geçerli, ancak şu anda Avustralya´ya özgü bir testtir ve ücretsiz düzeydeki kullanıcıların, onları rahatsız eden herhangi bir ses ve video reklamını atlamasına veya yalnızca düz bir şekilde dinlemeyi istemediklerini belirtmeyi içerir. Spotify’ın umudu, şirketin hizmet deneyiminizi daha iyi kişiselleştirmenin bir yolu ile sonuçlanmasıdır. Bu da, Spotify´ın atlanmayan reklamlar için daha fazla reklam yapmasının bir yolu olabilir. Ayrıca, şirketin ücretsiz katma hizmetinin genel deneyimini de iyileştirir; bu da, bu kullanıcıların en azından bazılarının premium sürüm için yayınlanmasını teşvik edebilir. Ve tabi ki, atlanmadığınız reklamlara dikkat etmeniz, Spotify´a sizin hakkınızda biraz daha fazla bilgi verecektir.

Spotify´da global çözüm ortağı Danielle Lee, AdAge´e bunun özel oynatma listelerine benzer bireysel kullanıcılar için özel bir deneyim yaratma hakkında olduğunu söyledi. Spotify, aboneler için makine öğrenme tekniğini kullanır. “Bizim hipotezimiz, bunu akıl aklımızı körüklemek için kullanabilirsek ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim ve reklamverenlerimize daha ilgi çekici bir kitle sunabilirse, markalar için sunabileceğimiz sonuçları iyileştirir,” dedi. “Discover Weekly gibi kişiselleştirilmiş deneyimleri ve tüketicilerimize getirdiği sihirleri yarattığımız gibi, bu kavramı reklam deneyimine enjekte etmek istiyoruz.”

Lee, şirketin umudunu dünyanın dört bir yanına çıkarmak olduğunu söylemeye devam ediyor. AdAge, müşterilerin yalnızca bir reklam tıklandığında ücretlendirildiği Google AdWords’e benzer "Aktif Medya" adlı yeni özelliği açıklar. Spotify’ın durumunda, reklamverenler, izlenen reklamlar için ödeme yapar.

Bir Spotify reklamcısı olan Dollar Shave Club, haber bültenine yeni özelliği memnuniyetle karşıladığını söyledi. Dollar Shave Club medya ve satın almalar başkan yardımcısı Sam Kang, şirketin reklam harcamalarını Spotify´la “anahtar sütunlarımızdan biri” olarak nitelendirdiğini, ancak “Bir reklamcı olarak, bunu seviyorum” diyerek yeni özelliğe atıfta bulunduğunu söyledi.

Şu anda bu durumda kârsız olan Spotify, Temmuz ayında yıllık %30 artışla 180 milyon aylık aktif kullanıcı olduğunu bildirdi. Ödenen global abone tabanı, bir önceki yıla göre %40 artışla 83 milyonu buluyor.

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL