SONSUZA KADAR YAŞAMAK İSTER MİYDİNİZ?

Üst düzey bir futurolog ölümsüzlüğün tarihini ortaya çıkardı ve 1970 yılından önce doğanlar için kötü haberlerimiz var...

"Eğer bu yazıyı okuyor ve 40 yaşının altındaysan, sen kötü bir hastalık olmadıkça ölmeyeceksin."

Bunlar saygın bir psikolog olan Dr. Ian Pearson´ın sözleri, insanların ölümsüzlüğe ulaşmaya çok yakın olduğuna inanıyor.

İnsanlar yıllardır ölümden kurtulmak için bir yol bulmaya çalışıyorlar. Antik Yunan simyacıları, insanların sonsuza dek yaşamalarına izin verecek bir “filozof taşı” yaratmaya çalıştılar, ama insanlar ölümü henüz bitiremedi. Ancak, Dr Pearson sonsuza dek yaşayabileceğimiz birçok farklı yol olduğunu söyledi. 2050´den önce yola çıkarsanız, yaşlılıktan ölmek için son nesil insanlığın bir parçası olabilirsiniz.

1. Vücut parçalarını yenilemek

Dr Pearson, “Sonsuza kadar yaşamakla ilgilenen çok fazla insan var” diyor. "Her zaman oldu, ama şimdi fark şu ki, teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişiyor, birçok insan gerçekten yapabileceklerine inanıyor." Yaşamı uzatmanın bir yolunun “bedeni yenilemeye ve canlandırmaya” yönelik biyo-teknolojileri ve ilacı kullanmak olduğunu ortaya koymaktadır. "Hiç kimse 95 yaşında sonsuza kadar yaşamak istemez, ama eğer vücudu 29 veya 30´a gençleştirebilirseniz, bunu yapmak isteyebilirsiniz." Bu, hücrelerin yaşlanmasını önleyen (veya tersine çeviren) genetik mühendisliği de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapılabilir. Alternatif olarak, vital vücut organlarını yeni parçalarla değiştirebilirsiniz. Dünyadaki pek çok bilim insanı, insan organ bağışçılarını bir gün gereksiz hale getirebilen, canlı hücrelerle dolu 3D yazıcılar kullanarak insan organları yaratmaya çalışıyor.

2. Android bedenlerde yaşamak

Pearson, hayatlarımızı farklı bir şekilde genişleteceğimizin daha olası olduğunu düşünüyor: robotlar.

“Bedenlerimizi tamir etmemiz ve onu her seferinde hissettiğimiz gibi yeniden canlandırmamızdan çok uzun bir zaman sonra, aklımızı makine dünyasına çok iyi bağlayabileceğiz, böylece bulut sisteminde etkin bir şekilde yaşayacağız” diye açıklama yaptı.

“Akıl, temelde bulutta olacak ve gerçek dünyada yaşamak istediğiniz herhangi bir android kullanabilir.” 50 yıl içinde, dünyanın her yerinde bir “bir kiralık araba gibi” bir android kiralayabileceğimizi ve bilincinizi buna yükleyebileceğini söylüyor. "Avustralya´da akşam geçirmek isteseydiniz, Sydney opera binasına gitmek için bir android kullanabilirsiniz." Bu, orjinal bedenleriniz öldüğünde bile, dijital zihninizi - bir bilgisayarda depolanmış halde - kullanabileceğinizi ve son derece gerçekçi robot gövdeleri kullanarak dünyada yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

3. Sanal bir dünyada yaşamak

Ama eğer akıllarımız internette ise, robot bedenlerine bile ihtiyacımız var mı? Dr Pearson´a göre, hepimiz bir bilgisayar simülasyonunda yaşayabiliriz.

Zamanınızın çoğunu sanal dünyada, elbette dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir bilgisayarda çevrimiçi olarak geçirebilirsiniz. Eğer her zaman çevrimiçi olursanız, çevrimiçi olarak harika bir hayatınız olabilir. Her şey sanal olurdu, böylece istediğin her şeye sahip olabilirdiniz. İnternette hayal edebileceğiniz kadar eğlenceli olabilirsiniz. Yine de gerçek dünyaya gelmek isteyebilirsiniz. Zihninizi milyonlarca başka zihne bağlayabilir ve sınırsız zekaya sahip olabilir ve aynı anda birden çok yerde olabilirsiniz.

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL