SANAT ADINA HER ŞEY BURADA : DASDAS

Son yıllarda Anadolu yakasının en tercih edilen semtlerinden olan Ataşehir’in kalbine konumlanan sanat, eğlence ve yeme-içme adına her şeye doyabileceğiniz inanılmaz bir mekan DasDas! Mekanın kurucuları tiyatro sahnelerinin ve Türk müziğinin usta isimleri olunca, ortaya iki alanda da muazzam işlerin çıkması kaçınılmaz oluyor. Başarılı oyuncular Didem Balçın ve Mert Fırat DasDas’ın tiyatro ayağını oluştururken müzik tarafında da Türk Rock müziğinin tartışmasız en iyi iki ismi Harun Tekin ve Koray Candemir var. Hepsi alanının en iyilerinden olan bu dört ismin sanatseverleri kaliteli etkinliklerle buluşturmak için özveriyle çalıştıkları aşikar. Mekanda geniş salonlar, atölyeler ve sizi harika lezzetlerle buluşturan lüks bir restorana kadar her şey düşünülmüş durumda. Yıllarca bu derece gelişmiş bir kültür – sanat alanının eksikliğini çeken sanatseverlere ilaç gibi gelen DasDas 2 yıldır sanat adına hizmet vermeye devam ediyor. Ülke olarak sıkıntılar yaşadığımız şu dönemde bir nebze olsun kafa dağıtmak, müziğin ve tiyatronun yarattığı büyülü dünyaya adım atmak isteyenlere şiddetle DasDas’ta seçeceği bir etkinlikle keyifli bir gün geçirmesini öneriyoruz.

Şubat Ayında Das Das’ta neler var?

Açıldığı günden bu yana bizlere kaliteli etkinlikler sunan DasDas Şubat ayında da hız kesmeden sanatseverleri keyifli işlerle buluşturmaya devam ediyor. Rahat rahat seçim yapabilmeniz adına DasDas’ın Şubat ayındaki etkinliklerini sizler için mercek altına aldık. Buyrun, hangisine gideceğinize karar veremeyeceğiniz etkinliklerle Şubat’ta DasDas!

 

Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt

DasDas, Şubat ayının açılışını Büyük Ev Ablukada konseriyle yapıyor. Cem Yılmazer ve Bartu Küçükçağlayan tarafından kurulan grup müziğe kendi yorumunu katarak yaptıkları sıra dışı işlerle kısa zamanda büyük bir fan kitlesine sahip oldu. İsmini bir Turgut Uyar şiirinden alan grup 2012 yılında müzik hayatına merhaba dedi ve alternatif müzik sevenler için dinlenesi eserler ortaya koyuyor. Son albümleri ‘’Fırtınayt’’ ile farklı bir tarza geçiş yapan grup müziklerine yaptıkları elektronik dokunuşları dinleyicilerine sunmak için 1 Şubat akşamı sizi DasDas performansına bekliyor!

 

Kaan Sekban – Saçmalar

Gülmek isteyenler buraya! 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkıyor ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmalıyor. Keyifli bir akşam geçirmek için tercihinizi Kaan Sekban’ın eğlenceli talk şovu ‘’Saçmalar’’dan yana kullanabilirsiniz.

 

Zengin Mutfağı

Büyük usta Şener Şen de Şubat ayında DasDas sahnesinde! Yıllar sonra Zengin Mutfağı ile tiyatro sahnelerine dönen Şener Şen 40 yıl önce oynadığı oyunu perdelemeye genç bir kadroyla yeniden evet dedi. Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması. Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır. Kaçırılmaması gerekenler arasında yerini alıyor.

 

Timsah

“DasDas, İngiliz mizah yazarı Tom Basden’la ikinci randevularında bu kez çağın hastalıklarından birine mizahi bir bakış atıyor. Basden’ın Dostoyevski’nin aynı adlı öyküsünden esinle yazdığı oyun, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle, bir timsahın karnından “hesaplaşıyor.” Oyun, en az hayatta şahit olduklarımız kadar “tuhaf ama gerçek”. Farklı bir havası olan oyunu izlerken gözlerinizi kırpmayacağınıza garanti veriyoruz!

 

Hayvan Çiftliği

Bütün hayvanlar eşittir, ama bazıları... Ürettiklerini çalan, onlara işkence eden, yetmezmiş gibi öldüren, insanoğluna başkaldıran çiftlik hayvanları, haklarına sahip çıkmaya karar verir. Ama kendilerini bu yeni düzenin yöneticisi seçen domuzların, en çok da “siz her şeyin en iyisini bilirsiniz” diyen koyunlardan destek alarak; önce sütleri içmeye, sonra yasaklar koymaya ve başlangıçta hep birlikte belirledikleri ilkeleri tek tek çiğnemeye başlayacakları hiç hesapta yoktur. Orwell´ın sayısız kez sahneye ve sinemaya uyarlanan bu ölümsüz romanı, Şubat ayında DasDas’ta sahnelenecek en anlamlı eserlerden birisi!

 

Joseph K

Joseph K, otuzuncu yaş gününü eve sipariş ettiği pizzayla kutlamak üzereyken, pizzasını getiren iki adam ona tutuklu olduğu bilgisini verirler. Joseph K’nın suçunun ne olduğuna dair hiçbir bilgisi yoktur ama kendini temize çıkarmak zorundadır. Joseph, tehdit altında olan özgürlüğüne yeniden kavuşmaya çalışırken görünmez ve mantıksız bir adalet sistemiyle savaşa girer. İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlamasında, Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor. Mutlaka ama mutlaka izleyin!

 

Şakalı Akustik

Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin ve Kargo grubunun solisti Koray Candemir sıkı dostluklarını ve eşsiz müziklerini sahnede paylaşırken onları dinlemek ne muazzam şey! En hakiki halleriyle seyircilerin yanına oturacak ve kendi şarkılarını, birbirlerinin şarkılarını ve sevdikleri diğer şarkıları çalarken yine evdeymiş gibi sohbet edecekler. Muhtemelen daha önce hiç böyle bir şey izlemediniz. Biz sabırsızlıkla o günü bekliyoruz!

 

Ivanov

Toplumsal yaşantının dışında kalmış ve bunalıma sürüklenmiş, oldukları yerde ´dönüp duran´ aydınlar, küçük burjuvalar... İnsanın kendine acımasının, kendi dertlerine gömülmesinin onu yalnızlığa ve yok oluşa sürüklemesi… Yapılan güncel yorumda Çehov´un bütün oyunlarında bulunan bu ortak temalardan ´kendine acıma´ ve ´kendi yok oluşunu hazırlama´ temaları ön plana çıkıyor. Günümüz insanı belki de Çehov´un Moskovalı Hamlet´im dediği Ivanov´undan ve diğer karakterlerinden daha da fazla üzüntüyle kuşatılmış durumda, daha güçsüz. Oysa "üzüntü insanı zeki kılmaz. Üzülünce hapı yutmuşsunuz demektir. İşte bu yüzdendir ki, iktidarlar yönetenlerin üzüntülerine ihtiyaç duyarlar."  DasDas’ın son bombası Ivanov’u izlemeden geçmeyin!

 

Muhteşem Danton ve Genç Arthur’un İnanılmaz Hikayesi

Danton, herkesin hayran olduğu, büyük numaraların mucididir! Son zamanlarda anlam veremediği sıkıntılardan sonra, kariyerini kaybetmekle yüz yüze gelmiştir. Danton güzel asistanı Mathilda’nın çarpıcı sözüyle, adını yavaş yavaş tüm Avrupa’ya duyurmaya başlayan Genç Arthur’la sahnesini paylaşmaya karar verir. İçinde bulunduğu durumdan çıkışın tek yolu budur. Genç Arthur, dönemin yükselen yeteneklerindendir, özellikle gençlerin sokağın ve elbette kadınların sevgilisidir. Adını yavaş yavaş duyurmaya başladığı zamanlarda, karşısına çıkan bu fırsatı kabul eder. Sokağın yolu saraylarda çıkacaktır. Tam her şey mükemmel gidiyor derken, bir gizli elin, sesin müdahalesi ikilinin demir aldığı yelkenlisini alevlerle kaplar. Dönemin en ünlü sihirbazı Houduni bu zamanın neresindedir? Sokaklardan imparatorluk sarayına çıkan birlikteliğin sonu hangi sihirle biter? İki sihirbaz, iki oyuncu, sekiz dansçı, dramatik aksiyon ve harika bir show ile sizi sihir dolu bir sahneye çağırıyor!

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL