POTANIN PERİLERİNDEN GÖVDE GÖSTERİSİ

 Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımımız 2018 FIBA Kadınlar Dünya Kupası için İspanya’nın Tenerife kentine gitti. Potanın Perileri, İspanya’ya ayak bastıktan sonra Arjantin’e karşı olağanüstü bir performans sergileyerek şov yaptı ve maçı 63-37 gibi ağır bir galibiyet aldı.

Santiago Martin Arena’da oynanan maçta Milli Takımımız Işıl Alben, Ayşe Cora, Bahar Çağlar, Tilbe Şenyürek ve Quanitra Hollingsworth beşi ile başladı. Maça sert savunma ile başlayan Potanın Perileri ilk beş dakikada skoru 15-8’e getirdi. Devamında Arjantinli Gonzalez skoru çift hanelere taşıdı. Ancak Millilerimiz ilk çeyreğin sonunu iyi getirdi ve 19-11 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Olcay Çakır’ın isabetli atışı ile farkı ilk kez çift hanelere çıkaran Potanın Perileri, Tuğçe Canitez ile 25-11’lik güzel bir skor buldu. Arjantin’de Rosset vites yükseltmeye başlayınca fark tek haneye düştü ve 25-18’e geldi. İlk yarının sonlarında boyalı alanı iyi kullanan Periler, ilk yarı sonucunu 13 sayı farkla 33-20 olarak belirledi. İlk çeyrekte 11 sayı bulan Arjantin, ikinci periyotta ise 9 sayıda kaldı.

İkinci yarıda Millilerimizin uzun süre unutulmayacak savunması ile karşılaştı Arjantin. Tilbe Şenyürek ve Ayşe Cora’nın üç sayılık atışları ile farkı daha fazla açan Perilerimiz, Arjantin’e istediği hücum varyasyonlarını yaptırmadı. Arjantin üçüncü çeyrekte sadece 4 sayı bulabilirken Millilerimiz 18 sayı buldu ve farkı 27 sayıya çıkardı.
Son çeyreğe 51-24 giren takımımız Asena Yalçın’ın üç sayılık basketi ile farkı 33 sayıya kadar çıkardı. Bu çeyrekte Arjantin potamıza 13 sayı bırakırken Potanın Perileri ise 12 sayı buldu ve maçı sert savunma ile 63-37 kazanmasını bildi.

Dünya Kupasında B grubunda mücadele eden Milli Takımımız Arjantin’den sonra Nijerya ve Avustralya ile karşılaşacak. Millilerimiz gruptan lider çıkarsa doğrudan çeyrek finale gidecek ve 2 günlük dinlenme süresine sahip olacak. İkinci ve ya üçüncü olma durumunda ise çeyrek finale çıkmak için bir ön eleme oynayacak. Milliler ikinci olursa A grubunun üçüncüsü, üçüncü olursa ise A grubunun ikincisi ile karşılaşacak. A grubunda Güney Kore, Fransa, Kanada ve Yunanistan bulunuyor.

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL