KARTAL GÖZLÜ SNAPCHAT

Snapchat, kullanıcıları Amazon’un listelerine sunan "Eagle" kod adı verilen görsel bir ürün arama özelliği oluşturuyor. Snapchat’ın Android uygulamasının kodunun içine gömülen, bir nesneyi, şarkıyı, barkodu ve daha fazlasını tanımlamak için basın ve basılı tutun; bu, Amazon, Shazam ve diğer ortaklara veri göndererek çalışır. Bir nesne veya barkod tarandıktan sonra Tüm sonuçları Amazon´da görebilirsiniz.
Görsel ürün araması, Snapchat’in kamerasını yalnızca bir sosyal medya yapıcıdan ziyade dünyayı görmek ve seyretmek için daha genel bir araç haline getirebilir. Snapchat hikayelerinin klonu kullanıcıların iki katından daha fazla olan ve orijinalinden altı kat daha hızlı büyüme oranı olan Instagram´dan Snapchat´i farklılaştırabilir. Ve Snapchat, Amazon ile bir bağlı kuruluş tavsiyesi çalıştıysa, yeni bir gelir akışı açabilir. Bu, Snap Inc.´in, son çeyrekte 385 milyon dolarlık bir zararı ve eksik gelir tahminlerini 14 milyon dolar kadar ihbar ettikten sonra ihtiyacı olan bir şey.

TechCrunch, uygulama araştırmacısı Ishan Agarwal tarafından gizli Snapchat koduna gönderildi. Onun ipuçları daha önce daha sonra resmi olarak başlatılan Instagram´ın görüntülü arama, film müzikleri, Odak portre modu ve QR Nametags özellikleri hakkında TechCrunch kepçelerine yol açtı. Amazon, yayınlamadan önce bir basın sorgusuna yanıt vermedi ve Snapchat görsel aramasının geliştirilmesinde aktif olarak yer alıp almadığı veya sonuçlarının yalnızca bir hedefi olup olmadığı belirsiz. Snap zaten kendi Spetacles v2 kamera gözlüklerini Amazon´da satıyor. Snap Inc., TechCrunch´a görsel arama hakkında “yorum yok” dedi ancak şirketin kodu hikâyeyi anlatıyor.

Snapchat, Shazam entegrasyonu ile 2016 yılında, etrafınızdaki bir şarkıyı yakınınızda çalmak, Shazam´a bir göz atmak, bir arkadaşınıza göndermek ya da Snapchat´daki sanatçıyı takip etmek için dokunmanıza ve bekletmenize olanak tanıyor. Project Eagle, benzer bir arayüz ve ortaklıklar kümesi aracılığıyla görsel arama sunmak için bu sesli arama özelliğini kullanır. Satın alınabilir nesneleri veya tarama barkodlarını tanımlama yeteneği, bazıları genç bir oyuncak olarak görülen Snapchat´i bir yardımcı programa dönüştürebilir.
Snapchat´ın kodu, Project Eagle özelliğinin nasıl çalışacağını tam olarak açıklamıyor, ancak Snapchat´in en yeni sürümünde, “Kamera Arama” olarak yeniden adlandırıldı. Eagle’ın görsel araması, Snapchat’in geçtiğimiz yılın sonlarında yayınlanan ve iş iletişim bilgilerini, restoran rezervasyonlarını, film biletlerini, Uber veya Lyft’leri ve daha fazlasını çağıran içerik kartlarına bağlanabilir. Snapchat içinde, kendilerine ait nesneler hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir içerik kartı, kullanıcıların bunları satın almaları için ilk adım olabilir. İçerikli reklamlarda taranan ürünlerin yanı sıra Anlık Reklamlarda etiketlenen ürünler için içerik kartlarının erişilebilir olduğunu kolayca tahmin edebilirsiniz.

Snapchat’ın kamera araması, nesneleri tanımlayan ve ilgili içeriği oluşturan Pinterest’in Lensi için doğrudan bir rakip olabilir. Pinterest, ürünü, Hedef gibi perakendecilerin uygulamalarına yerleştirerek geliştirdi. Alışverişin ötesinde, Kamera Arama, Snapchat kullanıcılarının, yakaladıkları aynı nesneyi içeren hikayeleri bulmasına izin verebilir.

Gördüğünüzü tanıyabilmek, Snapchat´ı daha eğlenceli hale getiriyor, ancak aynı zamanda gerçeklikte gezinmenin yeni bir yolu. 2017 yılının ortalarında Snapchat, çevrenizdeki yüzeyleri haritalayan Dünya Lenslerini piyasaya sürdü, böylece gerçek kişilerle birlikte gerçek insanlar yanında Dancing Hotdog maskotu gibi 3B animasyonlu nesneler yerleştirebilirsiniz. Snapchat ayrıca geçen yıl, makinenin görüntülü arama özelliğiyle ilgili bir açıklama yayınladı. Hikayeler, kullanıcı tarafından gönderilen Snaps´ı, altyazılardan bile bahsetmemiş olsalar bile, "yavru" veya "havai fişekler" içeren videolar gibi, seçtiğiniz anahtar kelimeyi içeren derlemeleri yayınladı. Snap, sonuçta kendisini bir kamera şirketi olarak adlandırıyor. Ama vasat v1 Gözlüklerinin zayıf satışı ile, iyi değerlendirilmiş v2, kültürel zeitgeist ve piyasada başka hiçbir donanım ürününe giremeyen Snap, bu etiket hattının tam olarak ne anlama geldiğini yeniden tanımlamak zorunda kalabilir. Görsel arama, Snapchat´i sadece bir kameradan ziyade bir sensör olarak gösterebilir. Yakında, Snap sadece yüzlere değil, alımlarına kartal gözünü yetiştirmeye hazır olabilir.

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL