İSTANBUL´UN ORTASINDA KİRAZ BAHÇESİ KURAN KADIN

 Işıl Artvinli isimli genç girişimci, Beykoz’a bağlı Cumhuriyet Köy’deki 140 dönümlük “işe yaramaz” denilen araziyi, 20 çeşit meyvenin yetiştiği mis bir bahçeye dönüştürdü, adını da “misbahçem” koydu. Soğuk hava deposunda bekletilmeden direk olarak servis edilen meyveleri dalından koparmak isterseniz, haftasonları, Misbahçem’e uğramanız yeterli.


Işıl Artvinli’nin en büyük yardımcısı ve destekçisi de emekli albay babası Mevlüt Artvinli. Babası ile birlikte, bundan 8 yıl önce kolları sıvayan Işıl Artvinli, babasının meyvelerin yetiştirilmesi ile daha çok ilgilendiğini kendisinin de daha çok meyvelerin, satış ve pazarlama sürecini yönettiğini söylüyor. Misbahçem’i diğer bir çok tarladan ayıran en önemli özellik, hormonsuz, ilaçsız ve geleneksel tarım yöntemlerinin kullanılması olarak özetlenebilir.

Misbahçem’de kiraz, elma ve kivi başta olmak üzere 20’ye yakın meyveye can veren 30 bin ağaç bulunuyor. Bu ağaçlara, yönelik özel sulama kanalları dahi yapılmış durumda. Eğer, geleneksel tarım yöntemleri ile üretilen ve iyi tarım uygulamalarına göre toplanan meyvelere ulaşmak isterseniz, https://www.misbahcem.com/ adresinden sipariş verebilirsiniz. Ürünleriniz 2 iş günü içinde elinizde olacak.

Ha unutmadan hatırlatalım, “Yok biz dalından meyve toplamayı severiz” derseniz de haftasonları hiç vakit kaybetmeden soluğu Beykoz Cumhuriyet Köy’deki Misbahçem’de alabilirsiniz. Aile başına 10 TL gibi cüzi bir miktarın ödenerek girildiği Misbahçem’de dalından meyve toplamanın püf noktaları da yine uzmanları tarafından anlatılıyor.

E o zaman, hayde dalından meyve toplamaya Misbahçem’e!

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL