İKİ SATIRLIK ADAMLARI MUSALLAT ETTİK ÖMRÜMÜZE…

 Kırılıyoruz… Parçalanıyoruz… Her geçen gün daha çok yıpratılıyor fakat bir o kadar da küllerimizden doğuyoruz. Artık susmamayı öğreniyor ve sapasağlam yaşadıklarımızı yaşatanların yüzlerine vuruyoruz.

Hep söylüyoruz ya aynı şeyi, şiddetin statüsü, coğrafyası, eğitimi, medeniyeti yok diye. Tam da bunu yaşadık yine Türkiye için çok değerli bir insana karşı. Sıla… Sesiyle, şarkılarıyla, söylemleriyle her gün gündemde olan, bir kez olsun kötü bir imaj çizmeyen değerli bir isim. Birkaç filmi ve izlenme rekorları kıran dizisiyle başarılı komedyen olarak adlandırılan Ahmet Kural. Şiddetin öznesi Ahmet Kural. Evet, bu olayın öznesi Sıla değil Ahmet Kural…

Parayla olmuyor karakter ya da birkaç filmle fenomen olmayla olunmuyor adam. Sevgi de o oynadığınız karakterlerdeki gibi mahalle abisi havasında hiç olmuyor. Nasıl oluyor biliyor musunuz? Kadına kalkacak bir elin sizin ömrünüzden ömür götürmesini fark ettiğinizde, duvar gibi yanınızda duran kadın hatası da olsa sizin şiddetinizi hak etmediğini anladığınızda, yalancı sinir krizlerinizle kendinizi aklamaya çalışmadığınızda ve kendinizi aklamak için yanınızdaki kadını harcamadığınızda oluyor sevgi.

Aşka her şey dahil ama şiddet değil. Aşkta her şey mübah ama kadına el kaldırmak değil. Siz oynadığınız mahalle abisi filmlerindeki aşklarınızı hayalinizde yaşayın Ahmet Kural bey. Sıla gibi kadınlar sizin şiddetinize ve tavırlarınıza boyun eğmeyecek. Her geçen gün artan ve arkasına saklandığınız bahanelerinizi Sıla gibi kadınlar yıkacak siz de ortalıkta ‘Bu sevgi’ diye gezemeyeceksiniz.

He belki sevgi diye savunmazsınız, belki gerçekten öfkenizden, nefretinizden 45 dakika boyunca stresinizi atmışsınızdır. Mazeret değil. Sinirlenmek de bu değil. Biz kadınlar artık siz erkeklerin ‘adam’lık adı altında uyguladığınız şiddete karşı dimdik ayakta duruyoruz!

Sıla’nın olduğu gibi bu coğrafyada kendini adam zannedip şiddetin her türlüsünü uyguladıkları kadınların, özellikle seslerini duyuranların yanındayız!

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL