GÜNE GÜZEL BAŞLAMAK

Güne güzel başlamak çok önemli... Çünkü bana göre günün temeli uyandığımız an başlıyor. Ne de olsa gün içinde her türlü durum bizi farklı şekillerde karşılayabilir. Bu karşılamalara pozitif bir enerjiyle göğüs germek bizim için en büyük avantaj olacaktır Bunun tam tersini düşünürsek; güne kötü bir başlangıç yapmanın bize ne gibi getirisi olur acaba? Tabii ki olumsuz...

Sabah kalktığımızda pozitif enerjimizi kullanıp güne gülen bir yüzle başlarsak, bizim için olumsuz olan her konuda olumlu bir çıkış bulma şansımız artar. Örnek vermek gerekirse; hiç ummadığımız bir anda bize ters veya kaba davranan bir kişiye, aynı terslikle veya daha da fazlası bir tavırla tepki vermek yerine, önce kendimizi sonra da karşımızdakini sakinleştirebilme ihtimali kazanmış oluruz. Başka bir açıdan bakacak olursak; gayet sıkıntılı veya gergin bir ortamdan güzel düşüncelerle bir anlığına uzaklaşabiliriz ve insanlarada bu pozitif enerjimizi yansıtıp, ortamı rahatlatabiliriz. Agresif davranıp yanlış kararlar vermek yerine, olumlu ve doğru düşünüp isabetli ve faydalı kararlar alabiliriz. Bu da bizim diğer gün veya günlerimize olumlu katkılarda bulunur. Bu tip örnekleri çoğaltabiliriz ve kendimize örnek olarak alabiliriz.
Huzurlu ve sakin bir yapıyla alacağımız kararalar emin olun, daima olumlu ve doğru yönde olacak ve her zaman fayda sağlayacaktır. Eğer bizim için günün ilk saatlerinde bu huzur moduna girebilirsek; gün içinde bu güzel tempoyu yakalamamız etrafımıza gülücüklerle dolu enerjiler saçmamız hiç de zor olmayacaktır. Ama güne huzursuz ve mutsuz bir şekilde başlarsak; akabinde olan olumsuzluklarda kontrol mekanizmamız sarsılabilir ve istemediğimiz şeyler yaşayabiliriz. Her insanın kendilerine öz bir enerji yarattıklarını ve bu enerji partiküllerinin göz ile görünmese de güçlü bir etki ile etrafta dolaştıklarını unutmamalıyız. Bu dolaşma aktivitesi boyunca birbirlerine çarpan enerji partiküllerini ve beraber oluşturdukları ortak enerjiyi hafife almamakta fayda var çünkü hayatımız üzerinde tahmin edilenden daha fazla etkisi mevcut.

Bizim ve çevremiz için bazı sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsak; önceden gardımızı almalı ve algılarımızı açık tutmalıyız. Tabii ki algılarımız negatif br yapıyla sekteye uğrayabilir. Bunu ekarte etmenin en pratik yolu da pozitif bir insan olabilmektir.

İşte tam da bu yüzden; her sabah kendimize kocaman bir hediye vermeliyiz, kendimizi sevmeliyiz... Bunun en kolay yolu ise pozitif güne başlamaktır! Eğer bunu kendi açımızdan başarabilirsek mutluluk, huzur, başarı ve güzel anı/birliktelikler beraberinde gelecektir.

Lütfen kendimizden bu armağanı esirgemeyelim ve güne gözlerimizi açtığımızda olabildiğince gülen gözlerle bakalım dünyaya. Öncelikle kendimizi sevelim ve ödüllendirilelim...

Hoşça kalın, pozitivite ve mutlulukla kalın!

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL