EN SEVDİĞİMİZ: TİYATRO SEZONU AÇILIYOR

Ülke olarak kültür sanat konusunda donanımlı olduğumuz alanlar bile kısıtlanırken, tüm engellere rağmen bir tiyatro sezonu daha açılıyor. Uzun süreç içerisinde gerçekleşen değişiklikler, yasaklanan oyunlar, engellenmeye çalışılan tiyatrocular olsa da ‘İnadına Tiyatro’ dediğimiz sezon için sabırsızlık içindeyiz.

Ekim ayında sezon için kapılarını sanatseverlere açan sahneler, yine dopdolu programlar hazırlıyor. Özellikle özel tiyatrolarda yaratılan daha özgür oyun seçenekleri ile bu sene de tiyatro keyfini sonuna kadar yaşayacağız gibi duruyor. Gönül isterdi ki Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları da birbirinden usta isimlerle yoluna devam ederek herkese uygun oyunlarla yeni sezona girebilseydi.

Özel tiyatroların büyük kısmı, sanatın arka plana atılmaya çalışıldığı Türkiye’de bile tüm imkanlarını zorlayarak sahneyi parlatmayı başarıyor. Birbirinden usta ismin yer aldığı ve köklü oyunların uyarlamaları, özel tiyatro sahnelerinde yer alacak. Eylül ayından itibaren çalışmaların yoğunlaştığı tiyatrolar için bizler de oldukça heyecanlıyız.

Yeni Türkiye algısının tam olarak kendini gösterdiği son dönemlerde tiyatro oyunları yerine sadece dizi sezonu büyük bir heyecanla beklense de hala inadına tiyatro diyenlerdeniz. Bir oyunun çıkması için gereken tüm zorlukları atlatan, mücadele eden ve kültürel yapının deformasyona uğramasına rağmen koltukları dolduran kesimden olmaya devam ediyoruz.

Tiyatro oyunlarının ücretlerinden ne kadar şikayet edilse de sanata verilen paranın en değerli harcama olduğundan eminiz. Hem eğlendiren hem öğreten tiyatro sahnelerinin ful olması için verilen her emeğin sonuna kadar yanındayız.

En sevdiğimiz tiyatro sezonu açılıyor, çok az kaldı! Bu sene daha da çok sanatın ve sanatçının yanında olarak, tiyatronun tüm gerçekliğini içinden yaşamanız dileği ile… İyi seyirler!

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL