ÇOCUKLARIN UMUDU OYUNCAK KÜTÜPHANESİ

Savaş ortamının getirdiği olumsuzluklar içerisinde yaşam mücadelesi veren çocuklar için Diyarbakır Sur ilçesinde Oyuncak Kütüphanesi hizmet veriyor. Rengarenk Umutlar Derneği’nin liderliğinde açılan Oyuncak Kütüphanesi, çocukların oyun ihtiyacını ve sosyal aktivitelerini destekliyor.

Yaklaşık 1 yılı aşkın bir süredir aktif halde faaliyetlerine devam eden dernek, 6 kişilik yönetim ekibi ile yoluna devam ediyor. Ekip sadece yönetim ekibinden ibaret de değil. Onlarca gönüllü eğitimci, 1 yılda ulaştıkları öğrenci sayısını bu sene 2 hatta 3 katına taşımayı hedefliyor.

Kurumun en önemli hizmet alanı, savaş alanı içerisinde kötü alışkanlıklara yönelmeye meyilli olan çocukların hayatına dokunmak. Uyuşturucu, asosyallik, eğitim azlığı gibi alanlarda gönüllü ekibi ile çocukların yaşamaları gereken hayatı önlerine sunuyor. Yaş gruplarına göre ayrılan aktivite grupları sayesinde, geleceğin büyükleri çocuklar için yer zaman fark etmeksizin mükemmel bir ortam oluşturuluyor.

Derneğin gönüllüler eşliğinde aktivitelerini gerçekleştirmesinin yanında birçok eksiği de bulunuyor. Özellikle destek beklenen alanlar ise orta yaş grubuna yönelik yap-boz, Monopoly, satranç, hafıza kartları gibi zeka geliştirme oyunları. Tabii bunların yanında da bol bol oyuncak ve kitaba da ihtiyaç duyuluyor.

Çocukların her alanda kendilerini geliştirmeleri için büyük çaba gösteren Oyuncak Kütüphanesi, herkesin desteğini ve yardımını bekliyor. Çocukların dezavantajlı olduklarını anlamadan kendilerini geliştirmeleri için olanak sağlayan kurum, uzun yıllar başarılı işlere imza atacak gibi duruyor.

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL