BİR BOZCAADA ÇIKARTMASI

Kimi yolculuklar hayatın dönüm noktası olarak çıktığınız, belki de ummadığınız anlar yaşadığınız deneyimler kazandırır. Uzun zamandır hayalini kurduğum Bozcaada’ya giderken, senaryonun biraz dışında, beklediğimden farklı insanlarla ve yeni adımlar atmak üzere çıktım yola. Ne kadarını yapabildim, ne kadar başarılı oldum ya da ne kadar arındım bilinmez ama hayatımın en huzur dolu anlarını buldum diyebilirim.

Bir süredir en popüler tatil mekanlarından biri Bozcaada. İnsanlarda bıraktığı etkilerini de boşa çıkarmıyor. Adım adım karış karış yürüdüğüm her yolda sanki tarihin bir anısı, yaşanmamışlıkların izi var. Bu izlerle yeni bir yol çizmeye çalıştım ben de 4 günlük Bozcaada tatilim boyunca. Yürüdüm, düşündüm, denizi dinledim, kendimi aradım. Her anı tam da planladığım gibi gitti denemez. Deniz kenarında sonsuz maviliğe bakarken düşündüklerim arasında aslında arınmak istediklerimin içine daha da çok saplandım. Acı verdiğini düşünsem de tam da Bozcaada’nın huzur kokan havası alıp götürdü ne var ne yoksa.

2 yıllık bir tatil eksikliğinin ardından, şehrin havasından tamamen sıyrılmış, hep dizilerde filmlerde gördüğümüz eski günlerin havasını soludum içime. Her nefes alışımda küçüklükten beri dayatılan büyük adam olma safsatalarından öte, huzur dolu bir yerde ömrünü geçirme düşüncesi doldu içime. Birkaç güzel insan, biraz şarap ve ada havası yeter de artar gibi geldi birkaç günün rehavetiyle. Dönüş yolumun başlama anından beri biliyorum ki hayallerim artık farklı noktalarda da şekilleniyor.

Herkes kadar önyargılı bir o kadar da umutlu bir şekilde çıkartma yaptığım Bozcaada macerasında her şey beklediğim gibi olmadı. Giderken kendime söz verdiklerim ve beklentilerimi, yine kendimden kaynaklı tam olarak yerine getiremedim. Belki de istemedim… Ama biliyorum ki kendini arama mücadelesi veren herkesin teknolojiden uzak sadece kitabı, birkaç eşyası ve biraz parasıyla Bozcaada’dan arınmadan dönmesi mümkün değil.

Yıllar sonra dönüp baktığımda ya da bir süre sonra bu satırlarımı kendim okuduğumda, ‘Ne kadar da abartmışım bir adayı’ diyebilirim. Şartlar değişebilir, ruh hali etkileyebilir, insanlar değişebilir. Ama şu anda sorsanız, belki birkaç kişi daha ekleyerek, hayallerimdeki gibi bir Bozcaada çıkartmasına kesinlikle varım derim!

 

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL