AŞK ACISINDAN KURTULMANIN YOLLARI

 Sevgilisinden ayrıldığında dünyanın sonu gelmiş hissine kapılmaktan kendini alamayanlar online mı? Yaptığınız hiçbir şeyden keyif almıyor, aklınızdan yaşadıklarınızı bir türlü çıkaramıyor musunuz? İşte bu buhranlı ruh halinden kurtulmanızı sağlayacak ve hayata kaldığınız yerden daha pozitif bir şekilde devam etmenizi sağlayacak madde madde aşk acısından kurtulma yöntemleri!

Kabullen


Kural 1 ve kesinlikle altın kural! Yeniden başlayacağına dair ümitlerini kesin bir şekilde çöpe at, geçmişte yaşamayı bırak ve bittiğini kabullen! Emin ol dönse bile hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu yüzden bir an önce kabullenip önüne bakmaya başlaman bu süreci kolay atlatmanın en önemli kuralı.

Hayatta Daha Büyük Sıkıntıların Olduğunu Aklından Çıkarma

Sevgiliden ayrılmak kimisi için sıradan bir olay iken kimisine haddinden fazla acı veren bir durum olabilir. Acının doruk noktalarına ulaştığınız anlarda hayatta yaşayabileceğiniz en büyük acının bu olmadığını, çok daha büyük şeyler yaşamış olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Bu yaşadığınız üzüntüyü bir nebze de olsa hafifletecektir.

Başına Daha İyi Şeylerin Geleceğine İnan

Bu süreçte en önemli şeylerden biri de inanç. ‘’Sevgilimden ayrıldım, bittim ben nasıl yaşarım onsuz’’ triplerinden derhal çık. Emin ol çok istediğin bir şey olmuyorsa ya senin için sonu kötü olacağındandır ya da gelecekte daha iyi şeyler yaşayacağından! Bunu hayat felsefen haline getir!

Çok Sosyalleş, Gez, Eğlen, Yeni Çevrelere Gir

Tabi ki bu sürecin kolay atlatılmasının en büyük yardımcısı arkadaşların! Arkadaşlarınla bol bol kaliteli vakit geçir. Vakit geçirirken geçmiş ilişkinden asla bahsetme bu tekrar psikolojini aşağı çekecektir. Yeni çevrelere girmek, yeni şeyler keşfetmekten çekinme. Bunu hayatının her döneminde devam ettir. Hayatına girecek hiç kimse için kişisel aktivitelerinden vazgeçme!

Çok Çalış, Kendini Geliştir, Sen Her Şeyden Önemlisin Unutma

Bu süreçte kendini ne kadar geliştirirsen karşındaki insan gözünde o kadar küçülecektir! Hatalarını, aslında gözünde büyüttüğün gibi biri olmadığını daha rahat fark etmek için sürekli kendini geliştirmeye bak! Çok çalış, başını kaşıyacak vaktin olmasın ki geçmişe dalıp gitmeye de vaktin olmasın. Ve en önemlisi sensin bunu asla unutma!


Güzel Bir Tatil Planı Yap

Hepimizin çok sevdiği bahar ayları da gelmişken kendine yaz tatili için şahane bir plan yapmayı ihmal etme! Arkadaşlarınla deniz, güneş ve kumun tadını sonuna kadar çıkaracağın, bolca gezip eğlencenin doruklarına ulaşacağın bir tatil planı senin geçmişten çıkıp geleceği heyecanla beklemeni sağlayacaktır!


Kendini Kapatma Yeniliklere Açık Ol

Ayrılık sonrası dönemin e büyük handikaplarından birisi ise geçmiş yaşananlardan dolayı kendini yeni ilişkilere kapatmak! Bu aşamada yapılabilecek en büyük hata yeni insanlara ön yargıyla yaklaşmak, kendi kabuğuna çekilmek ve yeni ilişkilere kendini kapatmak olacaktır. Unutma hayatının aşkı bu dönemde yanından geçip gitmiş olabilir!


Spor Yap

Ve bol spor, bol hareket! Kendine farklı bir spor belirle, onu en iyi ve düzenli şekilde yapmaya dikkat et! Spor yaparken bütün negatif enerjini attığını ve daha güçlü olduğunu hissedeceksin. Ayrıca spor yaparken yeni şeyler öğrenip yeni çevreler de edineceksin bu da geçmiş ilişkini kolaylıkla hayatından silip atmana yardımcı olacaktır.

Kendini Keşfet

Son olarak artık geçmişi silip kendini keşfetme vakti. Yapabileceklerinin sınırı olmadığının farkına var, yeni özelliklerini keşfet, daha önce farkına varmadığın taraflarını fark et! ‘’Bir kadının yapamayacağı hiçbir şey yoktur’’ bunu unutma!

 

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL