AKBANK CAZ FESTİVALİ BAŞLIYOR!

 Akbank Caz Festivali, 17-28 Ekim tarihleri arasında 28. kez müzikseverlere kapılarını açıyor. Başladığı günden bugüne cazın uluslararası önemli isimlerini Türkiye’ye getiren Akbank Caz Festivali’nde bu yıl da Caz müziğinin önemli temsilcilerinden Jamie Cullum, Till Brönner Septet, The Bad Plus, Avishai Cohen Quartet, Tarkovsky Quartet gibi sürpriz isimler sahne alacak. Öte yandan Birsen Tezer, Ceylan Ertem ve Jehan Barbur gibi yerli sahnenin başarılı kadın vokalleri de seyirciyle buluşacak.

Pozitif ve Akbank iş birliğiyle gerçekleştirilen festivalin 12 günlük periyodunda Ustalara Saygı, Festivale Özel, Cazda İngiliz Çıkartması, Güçlü Nefesler, Caz ve Ötesi, Sihirli Eller, Fransız Rüzgarı’ndan oluşan yedi ana tema olacak. Bununla beraber festival kapsamında Caz Saat, Liselerde Caz, Kampüste Caz ve Atölyeler ile toplam 11 kategoride caz ile yaşama renk katacak.

100’den fazla müzisyenin 37 ayrı mekanda 37 konser vereceği festivalde ayrıca 3 söyleşi, 16 atölye de gerçekleştirilecek

28. Akbank Caz Festivali’nde, “Şehrin Caz Hali”ne uygun şekilde Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon, Volkswagen Arena, The Badau, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Uniq Hall, Summart Sanat Merkezi, Nardis ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin de bulunduğu 37 ayrı mekanda 37 konser, 3 söyleşi, 16 atölye gerçekleştirilecek.

1991 yılından 2013’e kadar festivalin direktörlüğünü yapan Mehmet Uluğ anısına bu yıl 5. kez düzenlenecek özel gecede Türkiye cazının önemli isimlerinden Aydın Esen Group ve Can Kozlu ağırlanacak. Bu geceye özel Aydın Esen ve Can Kozlu ilk 3 parçada birbirine eşlik edecek.

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL