6 ADIMDA MUTLU İLİŞKİ REHBERİ

  1- Birbirinize vakit ayırmayı ihmal etmeyin.

Partneriniz ile geçireceğiniz vaktin onu tanıyıp kafanızdaki ilişki tipine uyup uymadığını öğrenmek için iyi bir fırsat olduğunu unutmayın. Birlikte yapacağınız her aktivite hem onu tanımanızı hem de aranızdaki bağın güçlenmesini sağlayacaktır.

 

 

2- Partnerinize alan yaratın

Bir ilişkiyi körelten en büyük etkenlerden bir tanesi 7/24 birlikte vakit geçirmektir. Partnerinize ve kendinize ayrı kalacağınız vakitler yaratın. Çok fazla baş başa vakit geçirmek birbirinizin başının etini yemenize sebep olabilir.

 

3- Aranızdaki saygıyı koruyun


İlişkinin ilerleyen süreçteki çiftlerin yaşadığı en büyük sorunlarından bir tanesi birbirlerine karşı olan saygıyı yitirmeleridir. Birbirinizi tanıdıkça samimi olmak kaçınılmaz ancak sağlam bir ilişkinin temelinde güven olduğu kadar saygı da vardır unutmayın.

 

4- Ona ilgi gösterin

Her iki tarafında ayrı hayatı var ve gün içinde farklı şeyler yaşıyorsunuz. Partnerinizin başından geçen bir olay, iş yerinde aldığı bir terfi veya hobileriyle ilgili bir gelişme yaşamış olabilir ve bu sizin hiç ilginizi çekmiyor olabilir. Olsun, zaten karşı cinsin sizden beklediği onun kadar heyecanlanmanız değil onunla birlikte heyecanlanmanızdır.

 

 

5- Partnerinize eşlik edin ve onu yüreklendirin

Her insan kendi hayatında bir yerlere doğru yolculuk eder. Bazen hepimiz gibi karşı cins de yolunu kaybetmiş hissedebilir. Bu gibi zamanlarda ona kendinize doğru gelen yolu göstermeyi denemeyin. Ona farklı farklı yollar gösterin ve seçtiği yolda birlikte yürüyeceğinizi hissettirin. Unutmayın bize cesaret veren kimse olmasaydı bir yere tutunmadan yürümeyi öğrenemezdik.
 

 

6- Vaktinizi verimli kullanın

İlişki uzun bir yol. Bu yolda kavgalar olduğu kadar mutluluklar da var. Bu noktada yapmanız gereken en önemli şey vaktinizi ve enerjinizi birbirinizi değiştirmek için değil anlamak için harcamanızdır.
 

Etiketler:
PAYLAŞ : Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Pinterest'te paylaş Linkedin'de paylaş Tumblr'da paylaş

Bültenİmİze abone olun

KAYDOL